Jan Liszewski z nagrodą Mazowieckiego Kuratora Oświaty w konkursie „Lech Kaczyński – mąż stanu”

Uczeń Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, Jan Liszewski zdobył druga nagrodę w konkursie historycznym „Lech Kaczyński – mąż stanu”.

 

Janek Liszewski, uczeń II klasy technikum logistycznego w Zespole Szkół Powiatowym im. mjr H. Sucharskiego w Przasnyszu zajął drugie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w wojewódzkim konkursie historycznym „Lech Kaczyński – mąż stanu”. Celem zmagań była popularyzacja i utrwalenie wiedzy z historii współczesnej Polski oraz postaci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także podkreślenie wartości patriotyzmu i suwerenności w życiu każdego Polaka.

W poniedziałek, 20 czerwca w Izbie Pamięci – Strzelecka 8. Oddziału IPN w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowująca konkurs z udziałem Marka Suskiego, posła na sejm RP, Sławomira Adamca, dyrektora generalnego w Ministerstwie Edukacji i Nauki i Cezarego Jurkiewicza Członka Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

 

Nagrodę dla Jana Liszewskiego wręczyła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Jak poinformowali organizatorzy, do zmagań z wiedzy historycznej przystąpiło 1350 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa mazowieckiego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
5 dni temu

Miejsce w PiS ma murowane!