Jak zmienić ustawienia prywatności na Instagramie

Jak zmienić ustawienia prywatności na Instagramie? Nie ma w tym nic skomplikowanego. Mając prywatne konto, bardzo łatwo przekształcić je w biznesowe. Profil będzie publiczny, więc dostępny dla followersów Instagram. Trzeba zmienić tylko zdjęcie profilowe, ponieważ chodzi o promowanie marki.

Jak wykorzystać aplikację Instagram w biznesie?

Sieci społecznościowe wykorzystywane są do promocji biznesu. W tym celu warto też korzystać z aplikacji Instagram, ponieważ platforma pomaga pozyskać klientów i zwiększyć sprzedaż produktów/ usług. W Polsce z Instagrama korzysta ponad 8 milionów ludzi i z każdym dniem przybywa użytkowników. Jak widać jest najszybciej rozwijającą się platformą, dlatego warto prowadzić działania marketingowe, podobnie jak i w innych sieciach społecznościowych. Z pomocą aplikacji, marka staje się rozpoznawalna, a o to przecież chodzi w biznesie. Można reklamować strony internetowe, angażując jedynie swój czas. Warunkiem jest regularne publikowanie zdjęć, filmów, obserwowanie Internautów i wchodzenie z nimi w interakcje. Ważne, żeby dobrze zacząć, a do tego potrzebne jest opracowanie przez dział marketingu, strategii działania. Firma musi zadbać o status aktywności, który pozwala firmie wchodzącej na rynek, rozwinąć skrzydła. Aplikacja ma wiele funkcji, m.in. historię wyszukiwania, dostęp do statystyk, danych demograficznych obserwujących. Jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, stwórz konto biznesowe.

 

Konto prywatne i firmowe – komentarze i wyświetlenia

Profil prywatny umożliwia publikację materiałów, ale też zamieszczanie komentarzy przez osoby trzecie. Aktywność ma na celu zdobywanie fanów. Konto biznesowe pozwala na realne pozyskiwanie klientów, a w przypadku blogów i portali, czytelników. W jednym i drugim przypadku należy zadbać o fotografie, w tym o zdjęcie profilowe. Instagram słynie z najwyższej jakości obrazów, więc muszą być na tyle ciekawe, żeby zainteresowały obserwujących. Zamieszczają komentarze, w których wyrażą swoje opinie na ich temat. Jest to niezwykle istotne, żeby zainteresować użytkowników produktem. Jeśli to się uda, skontaktują się z firmą. Trzeba nakłonić Internautów do dyskusji, poprzez zadawanie pytań lub zamieszczanie kontrowersyjnych treści. Kolejną ważną sprawą są wyświetlenia, czyli odsłony, podobnie jak w innej sieci społecznościowej. Są one ważne dla kont prywatnych i biznesowych, ale również dla promujących algorytmów. Zwracają na to uwagę, instagramerzy, wyceniający zasięg reklamy. Duża ilość odsłon pozwala dotrzeć do wielu nowych followersów. Na stronie Wypromowani można bezpiecznie kupić followy Instagram oraz komentarze.

 

Jak ustawić konto prywatne?

Użytkownik Instagrama decyduje, czy jego konto będzie prywatne, czy publiczne. Jeśli treść ma być dostępna tylko dla wybranych osób, nikt niepożądany nie będzie mógł oglądać treści. Muszą wysłać prośbę o wyrażenie zgody do właściciela konta, który ją zaakceptuje lub odrzuci. Aby ustawić profil prywatny, co jest banalnie proste, trzeba wejść w aplikację Instagram, a następnie zaloguj się na swoje konto. Należy udać się na stronę użytkownika, poprzez ikonkę w prawym górnym rogu ekranu i wybrać z listy: „Prywatność” oraz zaznaczyć okienko „konto prywatne”. Aby włączyć konto prywatne potrzeba kilku minut, nie ma w tym nic skomplikowanego. Najlepiej to zrobić na smartfonie lub tablecie. Jeśli jest taka potrzeba, jest możliwość założenia drugiego profilu. Na Instagramie, w przeciwieństwie do innych mediów społecznościowych, nie są zablokowane konta. Mając dwa profile, przełączanie się z jednego na drugi, odbywa się bardzo płynnie. Nie ma potrzeby logowania i wylogowywania się. Jeśli chcesz przestać działać na Instagramie, zlikwidujesz swój profil.

 

Jak zmienić ustawienia prywatności na Instagramie?

Każdy, kto korzysta z Instagrama ma zapewnioną prywatność konta, czyli całkowite bezpieczeństwo. Trzeba tylko zadbać o ochronę, by nikt nie miał dostępu do hasła. Musi być na tyle mocne, żeby hakerzy nie byli w stanie go złamać. Mając profil prywatny, można przekształcić w publiczny, zmieniając ustawienia. Ma to miejsce w przypadku firm, które chcą prowadzić na Instagramie działania marketingowe. Konto profesjonalne daje dostęp do statystyk, umożliwia zamieszczanie reklamy, ułatwia kontakt z przedsiębiorstwem. Jeśli chcesz przekształcić profil, otwórz aplikację Instagram, przejdź do swojego konta, kliknij ustawienia, wybierz „Konto” i opcję – przełącz na konto profesjonalne. Możesz to zrobić w swoim telefonie. Zmiana przynosi wiele korzyści dla marki, Profil będzie dostępny dla każdego użytkownika w Polsce i na całym świecie. Teraz wystarczy poszukać inspiracji i budować swoje konto, by zdobywać obserwujących. Jeśli będziesz ich nagradzał za aktywność, drobnymi gadżetami, kuponami promocyjnymi, rabatami, pozyskasz stałych followersów. Utrzymuj z nimi dobre relacje, wysyłając miłe wiadomości. Organizuj też konkursy, ponieważ użytkownicy będą je udostępniać na Instagramie. Jest wiele możliwości promowania marki, wybierz najlepsze pomysły, wzorując się na konkurencji, ale nigdy nie kopiuj treści.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments