Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 19 do 24 sierpnia 2015 r.

20.08.2015 r. godz. 1144

Pożar ładowarki JCB w Krzynowłodze Wielkiej gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej, paląca się ładowarka stała na poboczu drogi. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar. Wyciekłe płyny eksploatacyjne na jezdnię usunięto przy pomocy sorbentu.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ ładowacz teleskopowy.

20.08.2015 r. godz. 1144

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Szla gmina Przasnysz. Dwie osoby poszkodowane. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy leżał poza drogą na dachu. Służba medyczna opatrywała poszkodowane osoby, które zostały wcześniej wyciągnięte przez świadków zdarzenia. Z informacji świadków wynikało, że pojazdem podróżowały 3 osoby. Jedna z nich oddaliła się w kierunku wsi Obórki. Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o przeszukaniu terenu, ponieważ osoba mogła posiadać obrażenia ciała. Po przeszukaniu bliskiego otoczenia lasu podjęto decyzję o wprowadzeniu do działań psa tropiącego. Mężczyzny nie odnaleziono. W międzyczasie w uszkodzonym samochodzie odłączono instalację elektryczną. W czasie działań ratowniczych ruch drogowy odbywał się wahadłowo.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległa Skoda Octavia

24.08.2015 r. godz. 1416

Pożar lasu w Łaniętach gmina Krzynowłoga Mała. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brało sześć zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy. Pożar dużego kompleksu leśnego ugaszono.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 40 arów poszycia leśnego i pojedyncze drzewa.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy czternaście razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych z miejsc stwarzający zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, cztery razy usuwali powalone drzewa i konary drzew z jezdni, dwa razy gasili poszycie lasu i dwa razy gasili ściernisko i składowisko suchych krzaków.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments