I etap rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Zarębach zakończony

Przy udziale inspektorów nadzoru budowlanego oraz w obecności przedstawicieli wykonawcy przeprowadzono odbiór techniczny I etapu projektu „Rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Zaręby”.

 

– Stwierdzono, że zakres wykonanych robót jest zgodny ze stanem faktycznym, podpisaną umową i dokumentacją projektową. Jakość wykonanych robót oceniono pozytywnie. Obecnie wykonawca jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie obiektu po rozbudowie – informuje burmistrz Beata Szczepankowska

Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Zarębach i wcześniejsza rozbudowa sieci wodociągowej w Krukowie zapewni dostateczne dostarczanie wody o odpowiednim ciśnieniu m. in. mieszkańcom miejscowości: Zaręby, Mącicie, Ścięciel, Kwiatkowo, Binduga, Krukowo, Rzodkiewnica, Skuzy, Rawki, Nowa Wieś Zarębska, Wierzchowizna, Łaz, Sosnówek Pruskołęka, Poścień Wieś i Poścień Zamion – w których zamieszkuje niemal 1/3 mieszkańców Gminy Chorzele.

Wszystkie prace były realizowane w ramach koncepcji skonsultowanej z ekspertami z Pracowni Projektowania Inżynierii Środowiska z Olsztyna.

Zapewnią one mieszkańcom całej gminy pełne i bezproblemowe zaopatrzenie w wodę niezależnie od pory roku. Zostanie rozwiązany także problem z jej ciśnieniem.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments