Harcerze z Jednorożca i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej zadbali o Górkę Partyzantów

14 czerwca przedstawiciele TPZP oraz drużyna 2 WDH Liwiec przeprowadzili wspólne prace porządkowe i renowacyjne przy Górce Partyzantów.

 

We wtorek, 14 czerwca członkowie drużyny 2 WDH Liwiec spotkali się z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej przy Górce Partyzantów.

– Dziś razem z 2 WDH Liwiec  uporządkowaliśmy teren wokół pomnika, który upamiętnia poległych w bitwie pod Szlą w 1944 r. Był to wspaniale spędzony czas, bo oprócz prac porządkowych rozmawialiśmy o historii tego miejsca. Dziękujemy wszystkim harcerzom zaangażowanym w dzisiejsza akcje, a w szczególności pani Milenie Domańskiej, która swoją energią zachęca młodzież do opieki nad takimi miejscami – informuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

 

– Wspólnie zostały wykonane prace porządkowe, posłuchaliśmy o historii tego miejsca, nauczyliśmy się jak malować litery. Pomnik wygląda rewelacyjnie, a to jeszcze nie koniec naszych prac. Współpraca się opłaca – relacjonuje z kolei drużyna.

Społecznicy zapowiadają, że w niedługim czasie uporządkują inne ważne obiekty, które zostały zapomniane na przestrzeni lat.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments