Gumy do ćwiczeń i piłki – czyli praktyczne akcesoria do fitnessu

Każdy rodzaj aktywności fizycznej jest wskazany, jeżeli chcesz zadbać o zdrowie i smukłą sylwetkę. Brak siłowni w okolicy nie powinien być usprawiedliwieniem, gdyż równie efektywny trening przeprowadzisz w warunkach domowych. Profesjonalny sprzęt sportowy zastąpią Ci proste akcesoria do fitnessu, takie jak gumy i piłki do ćwiczeń. Zobacz, jak z nich korzystać i jak mogą Ci pomóc w osiągnięciu celów treningowych!

 

Piłki do ćwiczeń – jak z nich korzystać?

Kompletując sprzęt do treningów domowych, warto postawić na praktyczne rozwiązania, które możesz wykorzystać na wiele sposobów. Zaliczają się do nich piłki do ćwiczeń, dzięki którym kompleksowo przeprowadzisz trening całego ciała. Akcesoria występują w wielu konstrukcjach i rozmiarach, co pozwoli Ci dobrać wariant do rodzaju aktywności.

Za najbardziej uniwersalną jest uważana piłka do pilatesu, gdyż znajdzie szerokie zastosowanie podczas ćwiczeń wzmacniających, rozciągających i rehabilitacyjnych. Siedzenie na niej to także świetny trening koordynacji ruchowej i korekcji wad postaw. Piłka gimnastyczna do ćwiczeń dla dzieci może być więc wykorzystana podczas zabawy, jako element wspomagający prawidłowy rozwój fizyczny Twojej pociechy.

 

Gumy oporowe do ćwiczeń – jak ich używać?

Do równie praktycznych akcesoriów zaliczają się gumy i taśmy oporowe, które są absolutnym must have domowego treningu. Posiadają zróżnicowane stopnie oporu, dzięki czemu możesz je dobrać do poziomu zaawansowania oraz rodzaju aktywności. Gumy do ćwiczeń stanowią świetną alternatywę dla ciężarów, dlatego sprawdzą się do treningu siłowego i rozbudowy masy mięśniowej.

Taśmy oporowe do ćwiczeń ze względu na swoją wszechstronność, znajdą zastosowanie jako przyrząd do kompleksowego wymodelowania ciała. Możesz ich bowiem używać do treningu zarówno górnych, jak i dolnych partii mięśniowych.

 

Piłki i gumy do ćwiczeń – dlaczego warto?

Treningi z piłkami, gumami i taśmami oporowymi cieszą się obecnie ogromną popularnością zarówno wśród amatorów, jak i sportowców. Trenerzy polecają wykorzystywanie tych akcesoriów ze względu na bezpieczeństwo oraz skuteczność porównywalną do profesjonalnego sprzętu. Jakie korzyści niesie za sobą używanie piłek i gum oporowych do ćwiczeń?

  • Wyrabiają kondycję,
  • zwiększają ruchomość stawów,
  • wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej,
  • wysmuklają sylwetkę,
  • wzmacniają mięśnie całego ciała.

Regularne treningi z taśmami i piłkami do ćwiczeń w połączeniu z prawidłowo zbilansowaną dietą pozwolą Ci osiągnąć zamierzone efekty bez konieczności wizyt na siłowni.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments