Grzybiarze zachwyceni. Rozpoczął się wysyp grzybów w podprzasnyskich lasach.

Choć grzybiarze zacierali dłonie już na początku czerwca, gdy pojawiły się pierwsze okazy, najlepsze dopiero się zaczyna. Ostatnie deszcze oraz ciepłe noce sprawiły, że w lasach powiatu przasnyskiego zaczął się ponowny, tym razem wrześniowy wysyp grzybów. Obrodziły prawdziwki, pojawiają się pierwsze podgrzybki, które powinny zostać z nami na dłużej.

 

Jeśli tylko temperatura i opady dopiszą, w najbliższych tygodniach miłośników grzybobrania czeka mnóstwo przyjemności. Pojawiły się już pierwsze podgrzybki i kanie, których z czasem będzie coraz więcej, są koźlarze i całe mnóstwo maślaków. Jednak najbardziej cieszy początek wrześniowego wysypu prawdziwków. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że większość okazów zebranych w naszych lasach jest zdrowych, wolnych od robali, które skutecznie niweczą radość z obfitych zbiorów.

W ubiegły weekend na grzybobraniu byli m.in. dwaj radni miejscy. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Piotr Jeronim „upolował” pojedynczego podgrzybka, z pustym koszem nie wrócił również Sławomir Czaplicki. Jednak niektórzy do domów przywieźli pełne wiadra darów lasu.

Znaleźliście już jakieś grzyby? Pochwalcie się w komentarzach!

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments