Grzegorz Magnuszewski: Wciąż mamy pacjentów z ciężkim przebiegiem Covid-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 4 165 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Ostatniej doby zmarło 3 chorych na Covid-19.

 

Liczba zakażonych koronawirusem wraz z nadejściem wiosny wyraźnie się zmniejsza. Wojewoda mazowiecki już na początku marca informował o ograniczeniu bazy łóżkowej i niektórych obostrzeń. Z ostatnich zapowiedzi wynika, że większość z nich prawdopodobnie zniknie wraz z początkiem kwietnia.

My zapytaliśmy dyrekcję przasnyskiego szpitala o zmniejszenie bazy łóżkowej w naszej placówce.

 

– Nadal hospitalizujemy pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Aktualnie posiadamy 46 łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 – mówi nam dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Grzegorz Magnuszewski i dodaje, że chodzi o 44 łóżka zlokalizowane w oddziale chorób wewnętrznych i 2 łóżka w oddziale intensywnej terapii.

Do normalnej pracy powróciły: oddział rehabilitacyjny z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej oraz oddział psychiatryczny z pododdziałem detoksykacji.

– Według stanu na dzień 17.03.2022r. hospitalizowaliśmy 14 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, z tego 8 pacjentów z powiatu przasnyskiego. Wśród pacjentów są osoby, którzy przechodzą zakażenie bardzo ciężko. Dotyczy to osób z chorobami współistniejącymi i niezaszczepionych – informuje nasz rozmówca.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments