Goście z Ukrainy na wizycie studyjnej w Przasnyszu

Dziś, w środę 25 sierpnia do Przasnysza zawitali goście z Ukrainy. Przyjechali z wizytą studyjną, by na przykładzie Przasnysza dowiedzieć się, jak w Polsce zorganizowana jest pomoc społeczna.

 

Spotkanie rozpoczęło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu. Gości przywitali: dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Joanna Cieślik i burmistrz Przasnysza, Łukasz Chrostowski.

W pierwszej części wizyty dyrektor Joanna Cieślik opowiedziała uczestnikom o działaniach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na przestrzeni lat, przedstawiła najważniejsze wydarzenia w historii instytucji, zapoznała uczestników ze strukturą organizacyjną ośrodka oraz zaprezentowała innowacyjne działania, które przez lata były prowadzone.

 

Następnie pracownicy MOPS zaprezentowali aktualnie realizowany wspólnie z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych i firmą informatyczną OSI CompuTrain projekt „Potencjały”. Odbył się panel dyskusyjny z ekspertami z miejskich instytucji i organizacji, które na co dzień współpracują z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Ostatnią częścią wizyty studyjnej były odwiedziny w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Osoby, które gościły w Przasnyszu to przedstawiciele instytucji związanych z pomocą społeczną na Ukrainie, z okręgu żytomierskiego. Projekt w którym uczestniczą (wcześniej w formie warsztatów) jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych i ambasady amerykańskiej w Kijowie. Projekt jest realizowany przez Fundację Solidarności Międzynarodowej, która jako fundacja Skarbu Państwa, działa w obszarze współpracy rozwojowej, głównie w krajach Partnerstwa Wschodniego.

 

 

ren

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
1 miesiąc temu

Ukraina kopiuje pomoc społeczną. My skopiowaliśmy rowery…