Gminny Konkurs Recytatorski pn. Królowa Polskich Rzek

Rok 2017 uchwałą Sejmu RP jest rokiem rzeki Wisły. Rok ten ma uczcić 550 rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Jak napisano w uchwale: „Sejm RP oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę państwa polskiego. Wisła – królowa polskich rzek, będąca symbolem polskości i patriotyzmu – to nasze naturalne oraz historyczno-kulturowe dziedzictwo.”

By uczcić Rok rzeki Wisły Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

W dniu 10 maja 2017 roku w lokalu GBP w Krasnem odbył się etap gminny, w którym wzięło udział 24 recytatorów ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krasnem i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Popiełuszki w Zielonej.
Komisja konkursowa w składzie; Iwona Pikus – Dyrektor SP w Krasnem, Maria Motacka – bibliotekarz ze SP w Krasnem, Danuta Wnuk  i Ewa Różak-Karaśkiewicz  – nauczycielki z PSP w Zielonej oraz Elżbieta Załęska – kustosz w GBP w Krasnem przyznali następujące nagrody.

Bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Mossakowski Robert – uczeń kl. III ze szkoły w Zielonej.
I miejsce przyznano także Czajkowskiej Martynie – kl. IIb SP w Krasnem;
Miejsce II – Oskar Woźnicki – kl. I SP w Krasnem i Wierzbicka Zofia – kl. I SP w Zielonej;
Miejsce III – Kołakowska Wiktoria – kl. II SP w Zielonej i Żórawska Natalia – kl. III b SP w Krasnem;

Wyróżnienia otrzymali: Karaś Julia – kl. IIb SP w Krasnem i Błażejewski Paulina – kl. I SP w Zielonej.

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała GBP w Krasnem.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments