Gmina Krzynowłoga Mała stawia na bezpieczeństwo dzieci.

Wraz z nowym rokiem szkoły z terenu gminy Krzynowłoga Mała rozpoczęły szereg działań nakierowanych na poprawę bezpieczeństwa dzieci. Placówki ściśle współdziałają w tym względzie z funkcjonariuszami policji, którzy realizują m.in. program pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Co i rusz zatem w szkołach pojawiają się policjanci, by porozmawiać z dziećmi o zasadach poruszania się po drodze.

Taka wizyta miała niedawno miejsce w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach. Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Chorzelach miał okazję porozmawiać z uczniami i przedszkolakami z tej placówki na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i podczas powrotów do domu. Policjant przybliżył także zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby oraz omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym.

Podczas spotkania funkcjonariusz zwracał dużą uwagę na zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci samochodem oraz profity wynikające z noszenia elementów odblaskowych lub kamizelek – zwłaszcza po zmroku, poza strefą zabudowaną.

Innym istotnym tematem dyskusji z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments