Gmina Jednorożec. Włożyła noż kuchenny do łóżeczka dziesięciomiesięcznego dziecka. Sąd wydał wyrok

Sąd Rejonowy w Przasnyszu opublikował wyrok dotyczący kobiety, która naraziła na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu dzieci, nad którymi sprawowała opiekę. Do zdarzeń doszło w gminie Jednorożec. Kobieta była pod działaniem substancji psychotropowej.

 

Do zdarzenia doszło 3 maja 2021 r. w gminie Jednorożec. Kobieta „będąc zobowiązaną z mocy ustawy do opieki nad małoletnimi, naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w ten sposób, że będąc pod działaniem substancji psychotropowej sprawowała nad nimi opiekę, jednocześnie w łóżeczku dziecięcym, w którym spał dziesięciomiesięczny (…) schowała nóż kuchenny, a na podłodze znajdowały się igły i strzykawki zabrudzone krwią, z których jedna wbiła się w rękę raczkującego po podłodze dziecka – czytamy w treści wyroku.

Postępowanie było wszczęte z art. 160 § 2 k.k. w zw. z art. 160 § 1 k.k.

 

Sąd uznał oskarżoną „winną popełnienia zarzucanego jej czynu i za to na podstawie art. 160 § 2 k.k. w zw. z art. 160 § 1 k.k. w zw. art. 37 a § 1 k.k. wymierzył karę 1 roku ograniczenia wolności, polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 (trzydziestu) godzin w stosunku miesięcznym”.

Sąd zwolnił oskarżoną od obowiązku uiszczenia kosztów procesu, które przejęte zostały na rachunek Skarbu Państwa.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
13 dni temu

Rok w psychiatryku powinno być

Ewelina
Ewelina
13 dni temu

To nie matka to patologia zabrać dziecko

Edyta
Edyta
13 dni temu

To ma być wyrok?
Cyrk nie wyrok dla ćpunki

wpz
wpz
13 dni temu

Kto to? Takie prawo za kopnięcie psa idziesz siedzieć a tu jeszcze skarb państwa zapłacił.