Gmina Jednorożec. Pożar budynku w Lipie.

W środę, 30 stycznia, około godz. 17:25 w miejscowości Lipa gm. Jednorożec doszło do pożaru w pomieszczeniu kuchennym budynku mieszkalnego.

W chwili przyjazdu straży pożarnej wszystkie zamieszkujące trzy osoby dorosłe znajdowały się na zewnątrz budynku i nie zgłaszały żadnych obrażeń. Przekazali strażakom informację o tym, że odłączyli energię elektryczną w budynku, a także poinformowali, że w pomieszczeniu, w którym wybuchł pożar znajduje się butla z gazem propan-butan zasilająca kuchenkę gazową.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali rozpoznania, następnie zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do środka budynku podając prąd gaśniczy wody w natarciu na ognisko pożaru (palące się meble kuchenne). W międzyczasie ratownicy wynieśli na zewnątrz butlę z gazem na bezpieczną odległość w celu jej dalszego schładzania.

Po całkowitej likwidacji pożaru przewietrzono budynek. Schłodzono butlę z gazem propan-butan przekazano właścicielowi.

W wyniku pożaru spaleniu uległa część wyposażenia pomieszczenia kuchni (całkowicie spalona szafka kuchenna) oraz część instalacji elektrycznej.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Jednorożec i Lipa.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments