Gmina Czernice Borowe. Tragiczny początek wakacji. Zginął 19-letni rowerzysta

Wczoraj, 24 czerwca 2022r. w Jastrzębcu (gmina Czernice Borowe) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zginął 19-letni rowerzysta, który został potrącony przez samochód osobowy.

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu o godz. 19.11 otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jastrzębiec, w gminie Czernice Borowe. Zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Strażacy na miejsce zdarzenia przybyli w tym samym momencie, jak i Zespół Ratownictwa Medycznego. Przy poszkodowanym byli już policjanci, którzy przeprowadzali masaż serca.

 

Jak poinformował nas kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu, strażacy zajęli się zabezpieczaniem miejsca zdarzenia, a także wraz z ratownikami przeprowadzali resuscytację krążeniowo – oddechową. Trwała ona około 40 minut. Po tym czasie ratownicy odstąpili od dalszych czynności. Młody mężczyzna zmarł.

Samochodem osobowym podróżowały cztery osoby. Żadna z nich nie doznała obrażeń ciała.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Nie pierwszy i nie ostatni wypadek w tym miejscu, długa prosta. „Warszawieczki” omijają remonty na krajowej 7. W okresie letnim strach wyjechać na tą drogę

Amator
Amator
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Mławiaczki też ładnie jadą rano do pracy a speed tu jakoś nie ma. Warszawka jedzie tędy, bo na 7 jest korkostrada a przez Białołękę albo Tarchomin łatwiej wjechać do największej wsi.

PAWEŁ
PAWEŁ
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Tam brak wyciac krzaki, ale to wina rowerzysty, a nie Warszawiaka

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Sześć zastępów staży do potraconego rowerzysty ????….ręce opadają….kto tym dysponuje ???

Daniel
Daniel
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

Czasami do zabezpieczenia wypadku, drog, objazdów nie jednego zastępu a paru potrzeba .pozdrawiam .
I szczere kondolencje dla rodziny 🙁

Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

Jak samorząd nie daje rady ogarnąć dróg to może mieszkańcy się wezmą tam zajebista jest ta widoczność aby czekać na następne 😉

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Do Krzysiek. Jak zawsze winne drogi. Mam dla Ciebie propozycję. Spróbuj kiedyś jechać zgodnie z przepisami, A zobaczysz wtedy, kto jest winien.

Sąsiadka
Sąsiadka
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Jan jesli nie jechałeś tym skrzyżowaniem i nie wiesz jaka jest tam widoczność to nie komentuj.

Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu

Powiem tylko jedno zdanie… Ta droga jest tak zarośnięta że nie da się tam prosię wcale wyjechać a druga sprawa jest taka że chłopak był głuchoniemy oraz miał problemy z głową także sam wyjechal na to skrzyżowanie i z zatych krzaków kobieta go nie widziała. A znałem go na codzien i chciałbym poprawkę ująć do tego artykułu.. policja nawet ręki nie przyłożyła żeby go reanimować tylko obcy człowiek cywil to robił a ja byłem 10 min po zdarzeniu na miejscu i go przejąłem a policja powinna iść na jakies doszkolenie żeby ratować ludzi a nie tylko wlepiać mandaty za zaśmiecanie.… Czytaj więcej »

Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu
Reply to  Wojciech

Dziwisz się zobacz kto pracuje w Ruchu Drogowym .

Smutny
Smutny
1 miesiąc temu

Takich tragedii może być więcej z udziałem rowerzystów , drogi zarośnięte i zakrzaczone aż strach jeżdzić , wójt i radni nie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i mienie którym dysponują , cała uwaga włodarzy gminy jest skupiona na dworku w Chojnowie nawet dzień po tej tragedii nie potrafili się powstrzymać od hucznego powitania lata