Gala podsumowująca projekt „JA – TY, MY – WY, czyli świat emocji i relacji” w Bogatem [FOTO]

Podczas uroczystości związanej z zakończeniem projektu „JA – TY, MY – WY, czyli świat emocji i relacji” przedstawiono problemy, z jakimi boryka się społeczeństwo po pandemii koronawirusa i ukazano los rodzin ukraińskich w Polsce.

 

5 października w Bogatem odbyła się gala podsumowująca projekt „JA – TY, MY – WY czyli świat emocji i relacji” realizowany pod kierunkiem Mazowieckiego Instytutu Kultury. Jego partnerem była Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego, członkowie Klubu Seniora, a także dzieci i ich rodzice ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Projekt miał na celu ukazanie relacji międzyludzkich, a także pomoc zarówno młodszym, jak i starszym w odnalezieniu się w rzeczywistości po pandemii. Realizatorzy pracowali nad odbudowaniem więzi międzyludzkich ze szczególnym uwzględnieniem kontaktów międzypokoleniowych oraz asymilacji uchodźców z Ukrainy.

 

W czasie projektu odbywały się warsztaty terapeutyczne, wokalne, taneczne i literackie. Dzieci wspólnie redagowały książkę „Tina i Dima w Polsce”, której głównymi bohaterami są ukraińskie misie uciekające do Polski przed wojną.

Podczas gali finałowej na scenie swoje zdolności zaprezentował Klub Senior + z Bogatego, oraz dzieci i ich rodzice, którzy wspólnie wystąpili w przedstawieniu ukazującym problemy najmłodszych uchodźców w Polsce.

– Realizacja przedsięwzięcia wzmocniła więzi międzypokoleniowe. Udział w warsztatach uświadomił młodemu pokoleniu jak ważne w życiu każdego człowieka są emocje, więzi międzyludzkie, empatia i otwarcie się na drugiego człowieka. Włączenie w realizację projektu uchodźców z Ukrainy, zamieszkałych na terenie gminy Przasnysz, przyczyniło się do ich integracji z lokalną społecznością. Spotkania były wspaniałą okazją do integracji, zabawy i rozwijania swoich talentów – komentują realizatorzy projektu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments