Festyn charytatywny w Węgrzynowie. Ponad 40 tys. dla Gabrieli Klamy

41 863 zł to kwota, którą udało zebrać się organizatorom festynu charytatywnego w Węgrzynowie. Pieniądze już trafiły do internetowej skarbonki Gabrieli Klamy, mieszkanki miejscowości i uczennicy Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

 

W niedzielę, 23 kwietnia w Węgrzynowie odbył się charytatywny festyn, z którego dochód przeznaczony został na wsparcie Gabrieli Klamy, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. 15 – latka zmaga się z rakiem brodawkowatym tarczycy.

Festyn odbywał się na boisku szkolnym. W programie znalazły się m.in.: rozgrywki piłkarskie, występy zespołów ZM, Martess, Chojnacki Band i Kristars, licytacje, pokaz ratownictwa OSP Węgrzynowo. Oprócz tego na uczestników czekały dmuchane zjeżdżalnie, kiermasz ciast i książek, przejażdżki motocyklami, strzelnica wojskowa, ognisko i grill.

 

– Pieniądze ze wszystkich stoisk zostały policzone komisyjnie i wpłacone na konto Fundacji Siepomaga. Zgromadzone pieniądze będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację Gabrysi na podstawie udokumentowanych wydatków z nimi związanych – informuje Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Lokalnego w Węgrzynowie.

Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września w Węgrzynowie, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Lokalnego w Węgrzynowie, Stowarzyszenie Arena Dobra, OSP w Węgrzynowie, Sklep Lewiatan w Węgrzynowie, KGW: Węgierki, Bogdalec, Bogate, Obłudzin, Stowarzyszenie Integracji i Rozwoju Regionalnego „Oaza” Retka, Parafia Rzymsko-Katolicka w Węgrzynowie. Patronem wydarzenia była Gmina Płoniawy – Bramura oraz portal Infoprzasnysz.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments