Federacja ROSA szkoli społeczników w Centrum Aktywizacji Biznesu.

W dniu 4 września br. na sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających na terenie powiatu przasnyskiego. Organizatorami warsztatów była przasnyska Federacja ROSA, realizująca projekt „Innowacyjna dobrze zaprojektowana Organizacja Pozarządowa Północnego Mazowsza” dofinansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Szkolenie odbyło się w sali konferencyjnej nowo wybudowanego Centrum Aktywizacji Biznesu.

 

ROSA, czyli Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności jest federacją sześciu organizacji pozarządowych, które powstały i działają na terenie Przasnysza. Federacja istnieje od 2015 roku, a od 2016 roku prowadzi Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu. Federacja ROSA za główny cel postawiła sobie wspieranie organizacji pozarządowych i nieformalnych grup z powiatu przasnyskiego poprzez organizację szkoleń, doradztwa i wsparcia animacyjnego – co ma podnieść ich kompetencje i skłonność do współpracy w środowisku lokalnym.

Szkolenie 4 września br. prowadził Grzegorz Herubiński – Prezes Zarządu Federacji ROSA, animator społeczny i specjalista komunikacji społecznej. W oparciu o metodę Design Thinking, uczestnicy spotkania mieli możliwość przeanalizowania swoich własnych organizacji, odnosząc je do podstawowych archetypów w kulturze (np. władcy, bohatera, opiekuna, czarodzieja, buntownika czy twórcy). Podobny cel miał krótki warsztat zysków i strat przeprowadzony w oparciu o karty Points Of You. Uczestnicy za pomocą barwnych kart z obrazami i słowami mieli możliwość spojrzenia na swoją działalność z innej perspektywy, pobudzić w sobie kreatywność i budować nowe pomysły dla swoich organizacji.
Był to pierwszy etap warsztatów integrujący środowiska lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Dalsze etapy zakładają identyfikowanie problemów, z jakimi społecznicy spotykają się w swojej działalności oraz próby znalezienia skutecznych sposobów ich rozwiązywania.

Źródło Starostwo Powiatowe
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vic
Vic
2 lat temu

No s€£@$#&e w banie. Brawka!

Covid
Covid
2 lat temu

Nie na temat, ale może wam się przyda na artykuł . https: //www. eostroleka. pl/fundusz-inwestycji-lokalnych-miliony-dla-regionu-ostroleckiego,art80892.html Jest i Przasnysz .