Farmaceuci na piątkę. Pierwsi absolwenci MSP zdali państwowy egzamin zawodowy

Pierwsi absolwenci klasy farmaceutycznej Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu zdali państwowy egzamin zawodowy.

 

Do egzaminu przystąpiło 17 osób. Wszyscy egzamin zdali, a część uczniów zdobyła 100 procent punktów.

– Z ogromną radością przesyłamy wszystkim absolwentom gratulacje, bo osiągnęli jeden z najlepszych wyników w kraju. Dyrektor Szkoły kieruje też wielkie podziękowania dla nauczycieli, w szczególności do wychowawcy klasy mgr farm. Katarzyny Szymkowskiej oraz mgr farm. Michała Lewendy – informuje Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu.

 

Szkoła uruchamia też nowy nabór do klasy farmaceutycznej. Nauka ruszy od 1 września 2022 r. – Gwarantujemy wysoką skuteczność nauczania – czytamy.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaja
Kaja
1 rok temu

Farmaceuta jest tytułem zastrzeżonym dla magistrów farmacji którzy skończyli 5,5 letnie studia na uniwersytecie medycznym, a nie studium pomaturalne w Przasnyszu.

To nie są farmaceuci, tylko technicy.

Greg
Greg
1 rok temu
Reply to  Kaja

No i?

Patryk
Patryk
1 rok temu
Reply to  Greg

zgodnie z art. 61 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń, „Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień (…), do których nie ma prawa, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.”. Proszę o zmianę/usunięcie artykułu.

Maria
Maria
1 rok temu

Ludzie dajcie sobie już luzzz. Przecież w artykule jest napisane jaki tytuł uzyskuje absolwent. Nikt nie przypisuje sobie nazwy Farmaceuty. Powiem tak nic wasze reakcje nie wnoszą. Cieszy to że ludzie kończą taki zawód właśnie w Przasnyszu. Mądrości swoje Panie Farmaceutki niech uskuteczniają na swoich Uczelniach, a nie rżną nie wiadomo kogo?

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Maria

Dokładnie 🙂 Po co tak się spinać jakby niewiadomo co złego zostało napisane, więcej luzu 🙂