„Dzień profilaktyki” w Bogatem

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem zorganizowano „Dzień profilaktyki”. Działania miały na celu upowszechnienie wiedzy o zdrowiu i o zdrowym stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

 

Uczniów odwiedził Krzysztof Błaszczak i Krzysztof Chrzanowski, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, którzy przypomnieli uczniom jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach, zwłaszcza w okresie zimowym.

– Funkcjonariusz mówił o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zasadami poruszania się rowerem po drodze.  Zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci i młodzież w związane z alkoholem i narkotykami – relacjonuje szkoła.

 

Uczniowie klasy VIII zaprezentowali wszystkim uczestnikom spotkania przedstawienie profilaktyczne „Sąd nad alkoholem”. Potem głos zabrała Marta Pęczkowska, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przasnyszu, która na specjalnie przygotowanym stanowisku edukacyjnym prezentowała okulary imitujące upośledzenie zmysłów po zażyciu narkotyków lub alkoholu.

– Dzień profilaktyki był okazją do podsumowania Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia, którego tematyka związana była z odżywianiem i uzależnieniami. Uczniowie klas I-VIII otrzymali nagrody za zajecie czołowych miejsc w postaci bukietu różnych owoców – dodaje szkoła.

Dodatkowo każda z klas przygotowała zdrowe śniadanie, a ich przedstawiciele zaprezentowali walory zdrowotne przyrządzonych przez siebie posiłków. Na zakończenie Magdalena Krępska poprowadziła z dziećmi i młodzieżą aerobik oraz rozegrano międzyklasowy mecz w koszykówkę dziewcząt i chłopców.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments