Dzieci z rodzin popegeerowskich z terenu gminy Chorzele otrzymały bezpłatne laptopy

Dzięki pozyskanym  środkom, do dzieci z rodzin popegeerowskich z terenu gminy Chorzele trafiły 23 laptopy. Samorząd na ten cel zdobył prawie 60 tys. złotych.

 

23 przenośne komputery, wraz z niezbędnym oprogramowaniem i akcesoriami, trafiły do dzieci i wnuków byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

– W imieniu burmistrz Beaty Szczepankowskiej, sprzęt przekazali Sławomir Czaplicki – Dyrektor Wydziału Oświaty i Promocji i Beata Olber – Pawłowska – Kierownik Referatu ds. inwestycji, zamówień publicznych, funduszy unijnych, ochrony środowiska i rolnictwa w Wydziale Rozwoju – informuje gmina.

Projekt ma na celu usprawnienie zdalnej nauki oraz realizacji obowiązków szkolnych przez dzieci poprzez „przeciwdziałanie deficytom sprzętu komputerowego i utrudnieniom w dostępie do Internetu na terenach popegeerowskich”. Sprzęt zakupiono zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem przez mieszkańców.

 

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
On, ona i ono.
On, ona i ono.
1 rok temu

Ooooo, jest pan Sławek (Marek), jak miło widzieć oddanego samorządowca.Panie Sławku, zatem z okazji 14.02. wszyscy pańscy „fani” życzą panu uśmiechu i weny twórczej w działalności na rzecz innych.

Gocha
Gocha
1 rok temu
Reply to  On, ona i ono.

Sławek inaczej Marek prawdziwy zawsze jest tam gdzie parcie na szkło, brawo walentynkowe prezenty

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Gocha

A co ja mam wspólnego z parciem na szkło?

Marta
Marta
1 rok temu

Tereny popgrowskie? Przecież PGR nie ma już że 25 lat. Teraz na wsi nowe domy, suvy i sprzęty za 300-500 tys…. tania ropka i kredyt. no ale… bidoki.

Bruh
Bruh
1 rok temu
Reply to  Marta

Żeby były suvy itd to trzeba wziąć się do roboty, ale łatwiej przecież jest narobić bachorów i liczyć na pomoc od państwa

Waldo
Waldo
1 rok temu

Inflacja szaleje, a tu marnotrawi się publiczne pieniądze

Sławomir Mariusz Czaplicki
Sławomir Mariusz Czaplicki
1 rok temu

Pozdrawiam Was serdecznie i rozczaruję, ale choć mam dwa imiona 🙂 (na drugie Mariusz) to nie mam stety czy niestety nic wspólnego Markiem tudzież prawdziwym Markiem. W sumie chętnie bym Go poznał, bo lubię ludzi 😉Trzymacie się ciepło i wszystkiego dobrego!

Mariola
Mariola
1 rok temu

Oj tam, oj tam, …

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Panie Sławomirze, ale przyzna Pan, że dawanie dzieciakom laptopów z racji tego że dziadek pracował w PGR jest mocno naciągane. Ja tam zawistny nie jestem, nikomu nie żałuję, ale bez jaj…

Tomek
Tomek
1 rok temu

Sam z sobą dyskutować i do tego mięć odmienne zdanie? To tak dla zmyłki?

Przemek
Przemek
1 rok temu

PGRów nie ma od trzech dekad i to, że dziadkowie obdarowanych kiedyś tam pracowali do niczego nie powinno zobowiązywać. Jeśli nie było Roboty na miejscu to zawsze można było wyjechać, dziś praca jest wszędzie, tylko trzeba się po nią schylić, a nie całe życie na socjalu, bo się należy. Czy Polska jest tak bogatym krajem, że stać nas na kolejne pokolenia nierobów?

Mariola
Mariola
1 rok temu
Reply to  Przemek

„Czy Polska jest tak bogatym krajem, że stać nas na kolejne pokolenia nierobów?” To jest właśnie polityczny program PiS-u. Innym trochę dać, sobie dużo wziąć. Mam nadzieję, że skończy się ta sielanka.Tylko jak nauczonych nic nie robić, nauczyć pracy?

Przemek
Przemek
1 rok temu
Reply to  Mariola

Przede wszystkim publicznie piętnować nieróbstwo, bo dzisiaj idzie taki nierób do gazety, mówi że mieszka w socjalnym, zagrzybionym i nieocieplonym lokalu, a ma z partnerką dzieci i boi się, że będą chorować. Robi się z tego artykuł, że gmina jest fe, i nie dba o zdrowie obywateli. Ilekroć czytam takie coś myślę sobie „kur.. mnie nikt nie dał lokalu, nie daje na utrzymanie rodziny. Chcę coś mieć, zapewnić dzieciakom przyszłość- to muszę zapieprzać, a tu siedzą bezczynnie dwa zdrowe dorosłe pasożyty i czekają na mannę z nieba

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Mariola

Sielanka się skończy za 30 lat, jak się spłaci długi po pisowcach.

Mariola
Mariola
1 rok temu

Ale z tym długiem, to można postąpić tak, jak z aktywami oligarchów sowieckich.Czyli odebrać aktywa pisakowcom i wyrównać choć część strat państwowych.Im te aktywa już będą nie przydatne bo do trzeciego pokolenia będą siedzieć w więzieniach.Wypuści się „Barabaszy” by zwolnić miejsce dla pisowców.Innego wyjścia nie ma.

anonimowy
anonimowy
1 rok temu

W czasie pandemii pytałem czy jest w naszej gminie program wsparcia dla rodzin popegeerowskich, (bo akurat nie miałem co dzieciom postawić na zdalne) to powiedzieli mi że na terenie gminy Chorzele nie było PGR-ów.
Teraz się odnalazły. Tylko szkoda, że nie było to nagłośnione, bo jest jeszcze dużo takich osób.

BiS
BiS
1 rok temu

Haha, zazdrosne skurwy…ny.
Pomogli źle, nie pomogli źle.

Dyzma
Dyzma
1 rok temu
Reply to  BiS

Odezwał się darmozjad. Patola na piedestał.