Dyrektor Festiwalu Sztuki Mimu zaprasza na warsztaty w Przasnyszu

Bartłomiej Ostapczuk, kierujący największym w Europie i najbardziej znaczącym festiwalem pantomimy na świecie, prowadzi w domu kultury zajęcia dla młodzieży.

Uczestnicy spotykają się z pantomimą i poznają podstawy warsztatu aktora-mima: komedię i dramat ciała, kompozycję, zadania aktorskie, pracę z rekwizytem, pracę z kostiumem. Uczą się podstaw pisania etiud teatralnych. To szczególnie ważne gdyż Bartłomiej Ostapczuk wymaga samodzielności w tworzeniu – pokazuje warsztat artystyczny, ale to słuchacze są reżyserami, kostiumologami, choreografami i wykonawcami swoich etiud. Najważniejsze jest jednak to, że przeżyją artystyczną przygodę życia.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach Inspiracje, w wieku od 17 lat, prosimy o kontakt z p. Edytą Przybysławską z Miejskiego Domu Kultury.

O osiągnięciach Bartłomieja Ostapczuka  można dowiedzieć się na stronie http://bartlomiejostapczuk.pl, profilu artysty na Facebook’u https://www.facebook.com/ostapczuk lub… wpisując jego nazwisko do wyszukiwarki. Ostatnio o nim głośno!

Warsztaty pantomimy Inspiracje odbywają się w ramach Festiwalu Fabryka Światła. Przasnysz 2015, którego organizatorami są Mazowiecki Instytut Kultury i Urząd Miasta Przasnysz.

Na zdjęciu: Bartłomiej Ostapczuk. Fot. Krystyna Mostył.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments