Droga krzyżowa ulicami Przasnysza. Wierni wspominali Jana Pawła II [FOTO]

W piątek, 31 marca w Przasnyszu odbyła się Miejska Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II. Wierni wyruszyli spod kościoła farnego, wędrówkę zakończyli pod klasztorem Ojców Pasjonistów.

 

– Licznie przybyli przasnyszanie rozważali wydarzenia związane z męką Chrystusa, ale także pragnęli oddać hołd św. Janowi Pawłowi II. Podczas rozważań przytaczano słowa naszego wielkiego Rodaka i słuchano słów wypowiedzianych przez Niego – relacjonuje Jarosław Włodarczyk, jeden z uczestników Drogi.

Na poszczególnych stacjach krzyż był niesionego przez różne grupy: nauczycieli, zakonnice, ministrantów, pracowników służby zdrowia, czy wdowy.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

Czy to była uroczystość wspólna-miejska? Czy jak zwykle parafialna?

Rena
Rena
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

Trzeba było być ,a nie pytać po glupieniu

Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

Wszyscy JP2 wspominamy! Nie byłoby lepszego, kochającego, dobrego człowieka ale.. czy nie mógł zrobić więcej??

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

A ty możesz więcej niż szczuć przez net? Nie ma w twoim otoczeniu nikogo, kto by się bardzo ucieszył ze zwykłego, wspólnego wypicia herbaty?

przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu
Reply to  Amator

Brawo,dobrze napisane …zajmij się człowieku swoim życiem a nie szczujesz ,płytki naród, zapewne on nie ma z kim wypić tej herbatki …

przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

Nie ,bo jakby mógł to zrobiłby i tak bardzo wiele zrobił ile się dało, niestety to tylko człowiek, który oddał się Bogu i zaufał Matce Bożej a ogarnąć wszystko to trzeba byłoby być Stworca …ciekawe jak Ty sobie radzisz z życiem, czy wszystko robisz naj….

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  przasnyszanka

Kierując tak dużą organizacją trzeba mieć zaufanych ludzi bo wszystkiego objąć i skontrolować się nie da. Ilość nabożeństw, kazań, dokumentów, które trzeba przygotować, spotkań powoduje, że nie ma czasu pilnować wszystkiego. Osoby odpowiedzialne za kontakt z kościołami narodowymi nawet w dobrej wierze mogły stworzyć blokadę informacyjną.

JP1
JP1
1 rok temu
Reply to  Tutejszy

Jan Pawel 1szy-poprzesnik naszego probowal zrobic wiecej , to po miesiacu zaledwie urzedowania znaleziono go martwego.

Anna
Anna
1 rok temu

Mógł i dzisiaj Kościół może ,ale nie za bardzo chce.Tylko prawda Was wyzwoli, a Papież na pewno otworzyłby archiwa Kurii krakowskiej .Dziś Kościół musi prosić o wybaczenie ,żałować i zadośćuczynić
Wszystkim ofiarom Księży i skończyć z przenoszenie duchownych do innych parafii .

Glas
Glas
1 rok temu
Reply to  Anna

Ofiary morderstw PRL – Odc. 4 – ks. Stanisław Suchowolec youtube.com/watch?v=ihvkOxDE02I kanal youtube „FPG24” Polecam bardzo ciekawa serie- na youtube „Ofiary morderstw PRL „- Miedzy innymi zabojstwa, dziwne wypadki ksiezy, zamachy, wieloletnie nekania, pobicia :ks. Jerzy Popieluszko, ks. Stefan Niedzielak, ks. Stanislaw Suchowolec, ks. Edward Rafało , ks. Sylwester Zych, Ks. Stanisław Palimąka , ks Leon Błaszczak, ks. Franciszek Blachnicki , biskup Rzymu Karol Wojtylla-nieudana proba zamachu . Wśród kapłanów, którzy w latach 80. ubiegłego wieku stracili swoje życie w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach warto wymienić jeszcze m.in. księdza Leona Błaszczaka, który nocą z 26 na 27 grudnia 1982 roku… Czytaj więcej »

Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Dobrze że się modla

Ddd
Ddd
1 rok temu

Piękna uroczystość.I chyba te tłumy pokazały, że garstka mącicieli nic nie zdziała.Jan Paweł ll jest Wielki.