Droga gminna Raszujka – Olszewka oddana do użytku

Jak poinformował Urząd Miasta i gminy Chorzele, droga gminna relacji Raszujka – Olszewka została oddana do użytku. Łączy gminę Chorzele z gminą Jednorożec.

 

Kompleksowa przebudowa drogi gminnej została dofinansowana w kwocie 1.6 mln złotych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

– Droga jest uczęszczana, a doraźne naprawianie dotychczasowej żwirówki nie było już efektywne, a kosztowne. Droga o długości około 2,2 km łączy dwie gminy: gminę Chorzele i gminę Jednorożec i użytkuje ją wielu mieszkańców, choćby dojeżdżając do pracy. Przebudowany odcinek rozpoczyna się na granicy obu gmin, a kończy w miejscowości Raszujka, na skrzyżowaniu z drogą powiatową. Droga ze względu na zły stan nawierzchni została na zimę wyrównana kruszywem, ale dziś już wiadomo, że uległa całkowitej modernizacji, co zapowiadała wcześniej burmistrz Beata Szczepankowska – informuje urząd.

 

Dzięki kompleksowej przebudowie, droga na całej długości zyskała wzmocnioną podbudowę oraz nową nawierzchnię o szerokości 5 metrów, a także obustronne pobocza o szerokości 75 centymetrów.

– Została wykonana również korekta przebiegu jezdni. Wyprofilowane zostały łuki poziome i pionowe oraz przebudowane zjazdy. Przebudowane zostało też skrzyżowanie w miejscowości Raszujka. W ramach inwestycji jednocześnie wykonano bieżącą konserwację rowów odwadniających. Wody deszczowe oraz roztopowe będą odprowadzane z nowej jezdni za pomocą wyprofilowanych spadków do bezodpływowych rowów. Zostały też zabezpieczone urządzenia telekomunikacyjne – dodaje urząd.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zygmunt
Zygmunt
14 dni temu

Ładna ta droga, szkoda że nie do Olszewki tylko do granicy gminy, dalej wertepy. Olszewka to też Mazowieckie, pan marszałek dba tylko o gminę Chorzele

Gminnik
Gminnik
14 dni temu

Niech się pochwalą jak położyli asfalt na prywatnym gruncie i musieli go ciąć. Fachowcy z Chorzel

Samuel
Samuel
14 dni temu

Wszystkie drogi prowadzą do Raszujki xD