Dożynki Gminno – Powiatowe odwołane.

Od kilku lat gmina Przasnysz wraz ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu we wrześniu organizowała Dożynki Gminno – Powiatowe. W tym roku niestety imprezy zabraknie.

 

Coroczną tradycją gminy Przasnysz i Starostwa Powiatowego w Przasnyszu była organizacja Dożynek Gminno – Powiatowych. W uroczystościach udział brali przedstawiciele wszystkich samorządów z terenu powiatu, przedstawiciele sejmu oraz mieszkańcy. Mszy Dziękczynnej zazwyczaj przewodniczył biskup. Podczas trwania imprezy wręczano nagrody najlepszym gospodarzom, uczniom i studentom. Na scenie występowały gwiazdy, które zapraszały do wspólnego śpiewu i tańca. Gminy ustawiały stragany, na których wszyscy mogli spróbować wyśmienitych smakołyków polskiej kuchni. Przedstawicielki kół gospodyń wiejskich zachwycały kolorowymi strojami. Sołectwa walczyły w konkursie o miano najlepszej potrawy.

Niestety ten rok będzie inny, niż pozostałe. Impreza została odwołana. Według starosty Krzysztofa Bieńkowskiego jest to decyzja gminy Przasnysz, której pomagali w organizacji. W rozmowie z Grażyną Wróblewską, wójtem gminy Przasnysz udało się nam ustalić, że starostwo zmniejszyło kwotę dotacji, którą przeznaczali na ten cel do 20 tys. złotych.

Gmina Przasnysz postanowiła zrezygnować z przygotowania dożynek, ale wiemy, że w planach jest inna ciekawa inicjatywa.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konfitura
Konfitura
3 lat temu

Gmina to niech lepiej zadba o zalew Karwacz

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Konfitura

No ale to chyba Powiat obiecywał inwestycje w Karwaczu. Więc co chcesz marmolado od gminy?

Konfitura
Konfitura
3 lat temu

Zalew jest na terenie gminy . A co bronisz tak tej sitwy ??

www
www
3 lat temu

smarkowi kolejne dwa rubelki wpadły