Dał się namówić na przesłanie intymnego zdjęcia. Szybko tego pożałował

O tym, jak niebezpieczne mogą być nowe znajomości na portalach społecznościowych przekonał się mieszkaniec naszego regionu. Mężczyzna dał namówić się nowo poznanej w internecie kobiecie na przesłanie intymnego zdjęcia. Skończyło się wizytą na komendzie.

 

Do zdarzenia doszło w powiecie ostrołęckim. Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa, do którego doszło na popularnym portalu społecznościowym.

– Pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że na portalu nawiązał kontakt z atrakcyjną kobietą, której dał się namówić na przesłanie swojego intymnego zdjęcia. Krótko po tym nowo poznana kobieta zaczęła go szantażować żądając od niego pieniędzy – relacjonuje rzecznik komendy kom. Tomasz Żerański.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

 

To nie pierwszy przypadek tego typu. W listopadzie 2022 roku pisaliśmy o innym mężczyźnie, który skuszony erotyczną propozycją padł ofiarą internetowej szantażystki. Kobieta zaprezentowała swoje nagie wdzięki, a gdy ten on zrobił to samo, zagroziła, że jeśli nie otrzyma pieniędzy, umieści film w internecie i „zamieni życie mężczyzny w piekło”.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

– Zasada ograniczonego zaufania co do nowo poznanych osób powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Przed kliknięciem przycisku wyślij, zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim – stwierdza rzecznik.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments