fot.materiały prasowe
Czytelnicy alarmują! Zdewastowana kolejka w Przasnyszu nadal straszy. [FOTO]
Jeden z naszych Czytelników postanowił poruszyć temat przasnyskiej kolejki, która od lat straszy na ulicy Leszno. Na chwilę obecną dawny skład jest w opłakanym stanie, a na zewnątrz piętrzą się śmieci.
– Na załączonych zdjęciach, pokazuję stan jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Przasnyszu. Kolejka wąskotorowa (chyba) zabytkowa, kolejka na którą pisane były zwycięskie wnioski o dotacje z funduszy unijnych. Kolejka wąskotorowa, która od strony ulicy Leszno, wygląda „tylko” na zapomniany, zaniedbany złom (chyba) zabytkowy. Natomiast wystarczy przejść się na drugą stronę, by ujrzeć prawdziwy przasnyski obraz nędzy i rozpaczy. W trawie wysokości 0.5 metra, w zielskach nie koszonych (pamiętają pewnie czasy Napoleona) wśród pustych puszek, butelek, wśród szkieł z pobitych szyb, leżą sobie wyrwane ławki z kolejki. Stoi ONA – nasza zabytkowa (czy aby na pewno?) kolejka wąskotorowa.- czytamy w mailu.
O dalsze losy kolejki spytaliśmy naszych samorządowców. Do tematu powrócimy.
A może Wy macie pomysł jak wykorzystać ten „pomnik” minionej epoki? Czekamy na propozycje w komentarzach.


