Czwarta edycja projektu KidSpeak w Jedynce już ruszyła!

Niewtajemniczonym przypominamy, że ów projekt, realizowany dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Handlową w Warszawie, ma za zadanie przybliżać dzieciom kultury obcych krajów poprzez język angielski.

Tym razem szkoła gości studentów z Chin i Indii. Shuning i Ronak prowadzą warsztaty z uczniami klas IV –VII od poniedziałku 29. stycznia do 2. lutego 2018r., następnie ruszają do partnerujących szkół w Czernicach Borowych i Krasnosielcu. Dwie uczennice i ich rodziny doskonalą umiejętności językowe nie tylko podczas zajęć, ale również na co dzień goszcząc KidSpeakowych wolontariuszy u siebie w domu. Bowiem jednym z warunków realizacji projektu w szkole jest zakwaterowanie studentów u rodzin jej uczniów.


Na zajęciach Shuning opowiedziała między innymi o wadze poezji w życiu Chińczyków, pięciu najważniejszych świętach oraz o chińskich zwyczajach żywieniowych. Ronak przybliżył kulturę Indii, opowiedział o bogactwie wyznaniowym swojego kraju, zapoznał z ulubionymi daniami kuchni hinduskiej. Po długich namowach Ronaka trójka uczniów zaprezentowała mu fragment krakowiaka. W zamian Ronak nauczył wszystkich tańca hinduskiego. Każdy miał też okazję przedstawić się nie tylko w języku angielskim, ale również hinduskim.

Życzymy wszystkim uczestnikom projektu Kidspeak udanej zabawy i zapraszamy do odwiedzania naszej fotogalerii!

 

SP1

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments