Cztery zastępy JRG interweniowały w przasnyskim DPS-ie

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP interweniowali w budynku Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Doszło tam do zwarcia instalacji elektrycznej. Pojawił się dym.

 

25 listopada o godzinie 7.14 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie z monitoringu pożarowego. Załączyła się czujka dymu w budynku Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu przy ul. Rudej. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy JRG z Przasnysza.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, konserwator wskazał strażakom pomieszczenie centrali sygnalizacji pożaru. Na podstawie informacji z centrali, miejscem załączenia się czujki dymu było pomieszczenie rozdzielni elektrycznej. Po dotarciu do niego stwierdzono ze występuje tam niewielkie zadymienie – informuje asp. Rafał Sekuna, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu.

 

– Strażacy urządzeniem pomiarowym sprawdzili, czy w pomieszczeniu nie występuje napięcie elektryczne. Miernik nic nie wykazał. Następnie przystąpili do przewietrzania pomieszczeń budynku i kamerą termowizyjną skontrolowali, czy nie ma zarzewi ognia – dodaje Sekuna.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się także Pogotowie Energetyczne, które weryfikowało przyczyny zwarcia elektrycznego.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stokrotka
Stokrotka
13 dni temu

Tajny Współpracownik sprzeda szpital jak ziemie przy Lidlu

Marian
Marian
13 dni temu
Reply to  Stokrotka

Niewykluczone.