Cztery zastępy JRG interweniowały w przasnyskim DPS-ie

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP interweniowali w budynku Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Doszło tam do zwarcia instalacji elektrycznej. Pojawił się dym.

 

25 listopada o godzinie 7.14 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie z monitoringu pożarowego. Załączyła się czujka dymu w budynku Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu przy ul. Rudej. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy JRG z Przasnysza.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, konserwator wskazał strażakom pomieszczenie centrali sygnalizacji pożaru. Na podstawie informacji z centrali, miejscem załączenia się czujki dymu było pomieszczenie rozdzielni elektrycznej. Po dotarciu do niego stwierdzono ze występuje tam niewielkie zadymienie – informuje asp. Rafał Sekuna, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu.

 

– Strażacy urządzeniem pomiarowym sprawdzili, czy w pomieszczeniu nie występuje napięcie elektryczne. Miernik nic nie wykazał. Następnie przystąpili do przewietrzania pomieszczeń budynku i kamerą termowizyjną skontrolowali, czy nie ma zarzewi ognia – dodaje Sekuna.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się także Pogotowie Energetyczne, które weryfikowało przyczyny zwarcia elektrycznego.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stokrotka
Stokrotka
1 rok temu

Tajny Współpracownik sprzeda szpital jak ziemie przy Lidlu

Marian
Marian
1 rok temu
Reply to  Stokrotka

Niewykluczone.