Czarny listopad w Przasnyszu. Padł rekord zgonów

Niepokojące wieści płyną z Urzędu Stanu Cywilnego w Przasnyszu, gdzie zarejestrowano największą od lat liczbę zgonów mieszkańców. Listopad 2021 r. okazał się bardziej tragiczny, niż ten sam miesiąc roku poprzedniego, kiedy również zmagaliśmy się z pandemią i trudnościami z dostępem do służby zdrowia.

 

W raporcie zgonów w USC w Przasnyszu zanotowano w listopadzie 2021 r. największą od lat liczbę zgonów. W bieżącym roku odeszło od nas 76 mieszkańców, co jest liczbą o 49% większą od ubiegłorocznej. W listopadzie 2020 r. w Przasnyszu zmarło 51 osób.

 

Zgony zarejestrowane w USC w Przasnyszu w listopadzie w latach 2017-2021

  2017 2018 2019 2020 2021
Liczba zgonów ogółem w XI  

24

 

30

 

26

 

51

 

 

76

 

Liczba kobiet zmarłych w XI  

17

 

17

 

10

 

17

 

 

28

 

Wiek najmłodszej

osoby zmarłej

 

55 lat

 

46 lat

 

36 lat

 

40 lat

 

32 lata

 

Z danych wynika, że ubywa głównie mężczyzn oraz osób po 70. roku życia, co nie oznacza, że nie umierają osoby młode i w średnim wieku. Najmłodsza ze zmarłych osób miała zaledwie 32 lata.

 

Nie są znane przyczyny nadmiernej umieralności, jednak dane pochodzące z rejestru USC w Przasnyszu są naprawdę niepokojące. Sprawdziliśmy jednak, że – wedle oficjalnych statystyk – tragiczny bilans w ogromnej większości nie ma związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV- 2.

Według informacji Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Przasnyszu, pochodzących od lekarzy POZ i szpitala im. dr. Wojciecha Oczko, koronawirus był w listopadzie 2021 r. pośrednią lub bezpośrednią przyczyną zgonu 4 mieszkańców naszego miasta w wieku od 62 do 90 lat. 3 osoby miały choroby współistniejące; co do jednej Sanepid nie ma jednoznacznych danych, dotyczących głównej przyczyny zgonu.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Booster
Booster
2 lat temu

Chociaż mają to już za sobą

Maxx
Maxx
2 lat temu

Ubóstwo, brak perspektyw, straszące i dezinformujące ludzi media, drożyzna, błędy w zarządzaniu walutą i ochroną zdrowia. Kasa jest za Covid. Wszystko inne idzie na bok. Ludzie chorzy na inne choroby też. Depresja bagatelizowana, durne przeświadczenia, że facet musi sobie sam radzić ze swoimi i nieswoimi problemami.

Bronislaw
Bronislaw
2 lat temu
Reply to  Maxx

w ktorym rozbrojonym kraju mezczyzni sobie radza?
Bez zapisania Bronislawy i Bronislawa w Konstytucji do obrony na wzor stanow po uwolnieniu sie od korony brytyjskiej nie damy rady.
Nie mamy wod, oceanow wokol jak stany czy Wielka Brytania gor wokol jak Szwajcaria,
wod i gor jak Wlochy czy Hioszpoania,
Same niziny -kto chce p-rzechodzil ostatnie dwa stulecia przez nasz teren i lupil.

Krejza
Krejza
2 lat temu
Reply to  Bronislaw

dokładnie. Poslka jest jednym z najbardziej rozbrojonych krajów świata. w Polsce przypada 1 szt broni na 100 mieszkańców, w zachodnim kraju kultury i nazizmu – Nimeczech 10 sztuk na 100. w Finlandii ok 15 a w Szwajcarii, tam prawie każdy ma broń.

Witek
Witek
2 lat temu

Ludzie za dużo telewizji oglądają

Wiola
Wiola
2 lat temu

Trzeba się zastanowić I wyciągnąć wnioski że wśród zmarłych prawie wszyscy byli zaszczepieni od wirusa Czy to aby nie szczepionki wykanczaja nasz organizm

Maxx
Maxx
2 lat temu
Reply to  Wiola

Żeby dostać odszkodowanie za NOP trzeba przeleżeć 14 dni w szpitalu. Niektórzy nawet tyle nie pożyli po szczepionce.

Krejza
Krejza
2 lat temu
Reply to  Maxx

zabija ich RESPIRATOR, podłaczenie do tlenu rozwala płuca. prawie każdy w szpitalu ma cov19 jak kiedyś prawie każdy miał inne wirusy (i ma!) tylko teraz nic nie piszą o SEPSIE, wirusach grypy i innych. bo za nie NIE płacą!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Wiola

I po co kłamiesz bezczelnie ?

Jolka
Jolka
2 lat temu
Reply to  Wiola

Chyba się mylisz i to bardzo. Ostatnio zmarł młody człowiek, niezaszczepiony. Jestem po szczepionce, zmuszona w pracy i bardzo się z tego cieszę,bo i mnie dopadło to dziadostwo. Też byłam niedowiarkiem. Na pewno lżej przeszłam, ale nie chciałabyś mieć tych różnych dodatków które pozostały. Takich powikłań, naprawdę, nie ma po grypie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Jolka

Ona się nie myli, tylko bezczelnie kłamie. A to znaczna różnica.

Tomasz
Tomasz
2 lat temu
Reply to  Jolka

no super. jeden na 37 milionów. bardzo mnie przekonałaś. ja od 2 lat jeżdżę komunikacją miejską w największym mieście Polski. chodzę do kina, galerii, do marketów często wśród tłumu, świeta oczywiscie w licznej rodzinie, wakacje w zatłoczonym polskim morzu… i i od 2 lat nie miałem objawów grypopodobnych. znaczy że mam brać wyrób medyczny oparty na mRna szympansa lub ludzkiego płodu?

nnn
nnn
2 lat temu
Reply to  Tomasz

Wszystko przed tobą 🙂

Jolka
Jolka
2 lat temu
Reply to  Wiola

Jolka

Basia
Basia
2 lat temu
Reply to  Wiola

Ja też znam mnóstwo zgonów wywołanych skutkami ubocznymi szczepienia Ale cieszmy się że z powodu covit zmarły w skali 70 tylko 4 osoby

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Basia

Mnóstwo? Niedobrze. Strasznie pechowa jesteś, chyba nie powinnas wychodzić z domu, bo Ci coś na głowę spadnie na bank.

Adam
Adam
2 lat temu

To dopiero początki zobaczymy za pół roku jak tą szczepionka będzie nasz wykańczac Stwierdzono że mocno wpływa na utratę pamięci Ale narazie mamy wybór nikt nasz nie zmusza to nasz wybór

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Adam

Jasne. I na potencję. A moja koleżanka to nawet hemoroidy po szczepionce miała. Innej się okres rozregulował. Straszne.

Igor
Igor
2 lat temu

może ją nakłuł nie 'z tej strony”

Ait
Ait
2 lat temu

Teleporady zbierają śmiertelne żniwa. Co to za lekarze co się boją swoich pacjentów.

Szaryczlowiek
Szaryczlowiek
2 lat temu

Co zbiera swoje żniwa? Brak dostępu do leczenia! Ludzie są odsyłani z kwitkiem, na wizyty czeka się miesiącami tylko po to by w ostatniej chwili wizyta została przełożona ze względu na cofid i czekaj sobie babka latka dalej. Chyba, że masz pieniądze albo znajomości wtedy nie czekasz.

Sylwo
Sylwo
2 lat temu
Reply to  Szaryczlowiek

Czekają z nadzieją że umrze jeden z drugim będą mieć z głowy takiego delikwenta

Igor
Igor
2 lat temu
Reply to  Szaryczlowiek

dokładnie. zabieg planowany rok do przodu i co, w listopadzie 2020 odwołany, termin na … listopad 2022. ILU nie DOŻYJE zabiegu? dlaczego płaca za kowida? dlaczego lekarz na NFZ odeśle cię do domu ale ;prywatnie to rękę i poda??? czy tego nie widzicie „szczep”y?

Bartek
Bartek
2 lat temu

Jak zaczną umierać lekarze pielęgniarki i ratownicy w Przasnyszu dopiero ludzie mogą się ocknąć. 3 dawka teraz a 4 dawka od marca. Ale jeszcze ludzie w to nie wierzą. To dopiero początek.

Igor
Igor
2 lat temu
Reply to  Bartek

początek czego? piszesz o 'otrzeźwieniu’ że ludzie zobaczą jaki to WAŁ tysiąclecia ten cały kowid? czy po 23 dawce będziesz nadal pomykał w masce żeby nie zabić babci? czy ktoś logicznie myślący uwierzył w 'bezobjawowego’ kowida? albo mutację OmniCośTam która ma objawy 'kataru’? a gdzie grypa? gdzie SEPSA na którą umierało w szpitalach kilka tysięcy pacjentów?

Adrian
Adrian
2 lat temu

Oni amantadynę wykupili na początku pandemii, w żadnej aptece nie było dostępności, a dla ciemnego ludu jak nie było lekarstwa tak nie ma.

Igor
Igor
2 lat temu
Reply to  Adrian

„dbający o zdrowie” minister zdrowia (ekonomista na usługach każdej partii) zabronił Polakom się leczyć

Basia
Basia
2 lat temu
Reply to  Adrian

Amantadyny nie wykupili po prostu wstrzymano produkcję bo ludzie przestali się zaszczepiac

Yogi
Yogi
2 lat temu

Umierają zaszczepieni, którym nie wpisują covida tylko grypę. A jak umierają na grype ale są niezaszczepieni to im wpisują covida. Stąd takie statystyki a nie inne