Ciechanowska wieża ciśnień z parkiem nauki Top Inwestycją Komunalną.

Ciechanowska inwestycja znalazła się wśród dziesięciu nagrodzonych w konkursie organizowanym przez serwis portalsamorzadowy.pl. Ponadto w głosowaniu internautów zdobyła trzecie miejsce.

Spośród zgłoszeń w konkursie organizowanym przez serwis portalsamorzadowy.pl zostało nominowanych dwadzieścia pięć inwestycji z różnych polskich miast. W drugim etapie dziesięciu zwycięzców wyłonili członkowie Rady Konsultacyjnej. Top Inwestycje Komunalne wskazali także internauci poprzez głosowanie. Ciechanów dzięki 1746 głosom uplasował się na trzecim miejscu.

Wieża ciśnień została zrewitalizowana i podświetlona, ostatnim etapem inwestycji było wykończenie budynku obok niej i zagospodarowanie przestrzeni wokół. Na zadanie miasto pozyskało środki unijne w wysokości ponad 2,7 mln zł. Teraz budynek będzie aranżowany i wyposażany w taki sposób, by pod koniec sierpnia uruchomić miejsce interaktywnej edukacji poprzez zabawę, czyli Park Nauki Torus. Na dachu budynku zasiana została trawa. Na poziomie podziemnym „-1” są m.in. foyer ekspozycyjne (3 sale ekspozycyjne z zapleczem), toalety oraz pomieszczenia techniczne. Łączna powierzchnia kondygnacji podziemnej wynosi 400 m2. Co do przyziemia, w budynku po prawej stronie znajdować się będzie ogólnodostępna kawiarnia z salą konsumpcyjną, bufetem, zapleczem dla personelu. Po lewej stronie od wejścia będzie m.in. sala wielofunkcyjna, kasa oraz szatnia. Powierzchnia netto poziomu „0” wynosi 212 m2. Ściany pomiędzy salami ekspozycyjnymi są przesuwne, co pozwala na wydzielenie lub otwarcie przestrzeni pomiędzy poszczególnymi salami.

W budynku prowadzone będą zajęcia i warsztaty multimedialne rozwijające zainteresowania matematyką, techniką i innymi naukami ścisłymi.

 

Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments