Ciechanów. Jadłodzielnia pomoże potrzebującym

Przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowie stanęła jadłodzielnia. Każdy może zostawić w niej żywność dla osób potrzebujących. Inicjatywa miasta ma promować foodsharing oraz wpływać na niemarnowanie żywności.

 

Jadłodzielnia w Ciechanowie stanęła przed budynkiem MOPS przy ul. Sienkiewicza 32 D. Do oznaczonej lodówki można całodobowo oddawać jedzenie, z którego nieodpłatnie skorzystać mogą osoby potrzebujące.

–  To pomysł zgłoszony do mnie przez samych mieszkańców. Foodsharing, czyli dzielenie się wartościowym jedzeniem, którego jedni mają za dużo, z tymi, którzy mają go za mało jest istotną wartością społeczną, praktykowaną w wielu miastach na świecie. Specjalna lodówka i szafka ustawiona przed MOPS mają nas zachęcić do tego, abyśmy nie marnowali i nie wyrzucali żywności. W Polsce każdego roku do kosza trafia jej ok. 5 mln ton. Takie inicjatywy mają pokazać problem i zachęcić zarówno do rozsądnych zakupów, jak i dzielenia się tym, czego mamy ponad stan – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

 

W lodówce można pozostawiać tylko produkty nadające się do spożycia, czyli takie, które sami zdecydowalibyśmy się zjeść. Wszystkie produkty żywnościowe powinny być szczelnie zapakowane lub umieszczone w pojemnikach. W jadłodzielni można też pozostawić wyroby i przetwory własne (np. ciasto, zupę), o ile są starannie i szczelnie zapakowane z naklejonym opisem i datą przygotowania.

 

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments