Chorzelski „kotlet jaglany z brokułem i papryką” trafił do książki kucharskiej

Przepis na „Kotlet jaglany z brokułem i papryką” przygotowany przez Żłobek Miejski i Klub Dziecięcy z Chorzel znalazł się w książce kucharskiej. Jej premiera odbyła się 15 września w Warszawie.

 

W ubiegłym roku Żłobek Miejski i Klub Dziecięcy z Chorzel wzięły udział w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Pogotujmy razem”. Polegał on na przygotowaniu dla dzieci uczęszczających do żłobka czy klubiku potrawy, w której zostaną uwzględnione wszystkie wartości odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka.

Zespół pracowników kuchni, który codziennie czuwa nad prawidłowym żywieniem dzieci, przygotował na konkurs kotleta jaglanego z brokułem i papryką. Potrawa została bardzo wysoko oceniona przez jury. Żłobek Miejski z Chorzel wraz z Klubem Dziecięcym otrzymali II miejsce w konkursie i tym samym znaleźli się w gronie laureatów.

 

Teraz ich potrawa znalazła się w książce kucharskiej ,,Pogotujmy razem’’ opracowanej pod redakcją mgr inż. Joanny Jaczewskiej – Schuetz, pracownika Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

– W efekcie naszej współpracy w książce znajduje się przepis dania serwowanego dzieciom w naszym żłobku i klubie dziecięcym. Jesteśmy niezwykle dumni, że posiłki przygotowywane dla naszych maluszków są na najwyższym poziomie w ocenie ekspertów – informuje żłobek.

Wydana książka kucharska skierowana jest do instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. Zawiera 60 przepisów z daniami i poradami ekspertów.

 

Jej premiera odbyła się 15 września w Warszawie, podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Żłobki i Kluby Dziecięce 2022”, zorganizowanej przez I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments