Chorzele. Potrącił pieszego i uciekł, nie udzielając mu pomocy. 36-letni zbieg jest już w rękach policji.

Przasnyscy policjanci w Wielbarku zatrzymali kierowcę, który kilka godzin wcześniej na terenie pow. przasnyskiego, potrącił pieszego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając mu pomocy. Pieszy z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 

– Do zdarzenia doszło w poniedziałek 7 grudnia br. około godziny 06.30 na trasie Zaręby – Chorzele. Kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter, 36–letni mieszkaniec Wielbarka, podczas manewru wymijania z innym pojazdem, potrącił idącego w tym samym kierunku pieszego, 33-letniego mieszkańca pow. nidzickiego. Następnie 36-latek, odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pieszemu. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala – poinformował oficer prasowy KPP Przasnysz asp. szt.Krzysztof Błaszczak.

Jak udało nam się dowiedzieć, kierujący mercedesem już kilka godzin po zdarzeniu, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z przasnyskiej komendy po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i kierowania się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że konsekwencje zderzenia pieszego z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne.


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 rok temu

Nie pochwalam kierowcy, ale kur** mac kiedy piesi zaczną nosić kamizelki odblaskowe albo chociaż odblaski.
I tak was kur…..a nie widać