Chcesz zostać policjantem? Sprawdź terminy przyjęć do służby

Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarpowe, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

 

– Będąc policjantem, możesz robić w życiu wiele pożytecznego, służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji i jak chyba żadna inna, niesamowite możliwości rozwoju – informuje Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu i podaje terminy przyjęć do służby.

W 2023 roku te odbędą się:

  • 5 maja
  • 3 lipca
  • 23 sierpnia
  • 27 października
  • 28 grudnia

 

w następujących jednostkach:

  • Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Wydział Konwojowy,
  • Oddział Prewencji Policji w: Płocku, Radomiu
  • Komendach Miejskich Policji w: Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach
  • Komendach Powiatowych Policji w: Białobrzegach, Ciechanowie, Garwolinie, Gostyninie, Grójcu, Kozienicach, Lipsku, Łosicach, Makowie Mazowieckim, Mławie, Ostrowi Mazowieckiej, Płońsku, Przasnyszu, Przysusze, Pułtusku, Sierpcu, Sochaczewie, Sokołowie Podlaskim, Szydłowcu, Węgrowie, Wyszkowie, Zwoleniu, Żurominie, Żyrardowie.

 

Służbę w policji może pełnić: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie lub średnie branżowe, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

 

Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej tj. odbytą zasadniczą służbę wojskową lub zostać przeniesione do rezerwy.

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Przasnyszu, bądź z Zespołem Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu 47 7048 234.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments