Charytatywny Kiermasz Świąteczny dla Krystiana Rybackiego

1 kwietnia na przasnyskim rynku odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie 19 – letniego Krystiana Rybackiego.

 

Stowarzyszenie Arena Dobra przy współpracy z burmistrzem miasta Przasnysz, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Przasnyszu, Szkołą Podstawową nr 3 im. T. Kościuszki, Środowiskowym Domem Samopomocy w Przasnyszu, przyjaciółmi z Ciechanowa i rodziną Krystiana z Krasnego organizują wielkanocny Kiermasz Świąteczny. Odbędzie się on 1 kwietnia na przasnyskim rynku.

– I to nie jest żart Prima Aprilisowy. Dlatego już teraz zwracamy się do wspaniałych mieszkańców z prośbą o wsparcie naszych działań poprzez przygotowanie ozdób świątecznych, ciast, palm wielkanocnych. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację Krystiana Rybackiego – informuje stowarzyszenie.

Krystian Rybacki ma 19 lat. W październiku ubiegłego roku uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał wieloodłamowego złamania kręgosłupa piersiowego z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, co spowodowało paraliż kończyn dolnych.

 

– Przeszedłem bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa i barku po której trafiłem na oddział intensywnej terapii. Mój stan był ciężki jednak dałem radę! Na chwilę obecną moja przyszłość nie ma nic wspólnego z moimi marzeniami. W obecnej sytuacji potrzebuję pomocy i opieki drugiej osoby jednak wierzę w to,  że to się zmieni ale muszę poddać się długiej i intensywnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna – informuje Krystian.

Chłopak marzy, aby ponownie wstać o własnych siłach i przejść chociażby parę kroków. Na stronie internetowej pomagam.pl znajduje się zbiórka na jego leczenie. Do jej zakończenia brakuje ponad 80 tys. złotych.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments