Budżet powiatu przasnyskiego na 2022. Prawie 120 mln na inwestycje

Rada Powiatu Przasnyskiego uchwaliła budżet na 2022 rok. Dochody ustalono na prawie 200 mln zł, wydatki majątkowe na ok. 119 mln 670 tys. zł. – Budżet został uchwalony więc od nowego roku możemy realizować wiele inwestycji, które są w nim zaplanowane: drogi wojewódzkie, drogi powiatowe, ścieżki rowerowe, uzbrojenie strefy gospodarczej, budowa basenu odkrytego, stworzenie koncepcji zalewu w Przasnyszu i wiele innych potrzebnych do rozwoju naszej Ziemi Przasnyskiej – skomentował starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

W zapisach uchwały znalazły się m.in. rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 544 –  Mława – Przasnysz – Ostrołęka prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie, rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele – Krukowo – Myszyniec prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej podstrefa Chorzele, przebudowa drogi powiatowej nr 3238W Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo, czy budowa zespołu odkrytych basenów wraz z kompleksem budynków socjalno – gospodarczych i infrastrukturą techniczną przy Zespole Szkól Powiatowych w Przasnyszu.

 

Za przyjęciem budżetu głosowało 10 radnych, 7 wstrzymało się od głosu. Wątpliwości co do zaplanowanego budżetu miał radny Zenon Szczepankowski.

– Budżet powiatu wskazuje na to, że mamy problemy z wydatkowaniem pieniędzy inwestycyjnych – stwierdził i odniósł się do budowy zbiornika w Chorzelach.

– Przetarg na zbiornik w Chorzelach był rozstrzygnięty w 2018 roku, był wykonawca za niecałe 24 mln zł. A teraz przez długie oczekiwanie, kosztorys wychodzi ponad 69 mln zł netto. Czy ktoś wierzy, że wy wykonacie tę inwestycję? To po co ją wpisywać do prognozy wieloletniej, jak można już dziś powiedzieć, że ona wykonana nie będzie, bo przy takich kosztach jest niewykonalna. Nie macie zamiaru tego robić, a projekt i tak pójdzie do kosza – komentował Zenon Szczepankowski.

 

Do tematu odniósł się starosta Krzysztof Bieńkowski.

– Zleciliśmy projekt wykonawczy zalewu. Z tego projektu wychodzi, jak pan słusznie zauważył, ogromna kwota. My nie wpływaliśmy na projektanta, przeniósł on rozwiązania, które były w projekcie budowlanym. One są oczywiście możliwe do zastosowania, ale bardzo kosztowne. Jeżeli ten przetarg o którym pan mówi byłby rozstrzygnięty w tamtej kwocie, to skutek byłby taki, że roboty zostałyby zatrzymane. Koszty są tak niebotyczne, że zalew by nie powstał, a firma by przerwała prace – stwierdził i dodał:  To jest ogromna inwestycja. Musimy zatem przeanalizować, czy idziemy tak szeroko i próbujemy zdobyć środki zewnętrzne, czy okroimy zakres i zrobimy to bardziej realnie finansowo.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 lat temu

Wystarczy sprawdzić co zrobili do tej pory, mogli zapisać i miliard, a jadą w większości na pieniądzach i inwestycjach poprzedniego starosty.

Jurek
Jurek
2 lat temu
Reply to  Adam

A poprzedni starosta jedzie na tej samej spiewce. Mamy efekty jego działalności, chociazby generujący koszty inkubator w zdziwuju

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Jurek

Za ten inkubator to jeden i drugi powinien dostać jakąś nagrodę. Jeden wymyśla pałace w środku pola, a drugi teraz będzie się dziewięcioma firmami opiekował za 100 koła miesięcznie… Managerowie powinni się sprawdzić w biznesie.

Jurek
Jurek
2 lat temu

Myślę że ten obecny nie ma wyjścia i musi robić to co tamten wymyślił. Zauważ że na tle tego gmachu go nie widać. Zdjęć brak.

Emil
Emil
2 lat temu

Panie Starosto, wielka prośba, tylko znowu nie przefiukaj Pan kasy. Naprawdę pomodlę się o światłość dla Pana umysłu. Nie nokautuj Pan już i tak zmęczonego społeczeństwa.

Top
Top
2 lat temu

Przynajmniej zrobił coś konkretnego: Lodowisko, Starostwo, drogi mosty co chwilę, dach na szkole na sadowej, rezonans, tomograf, a co w Przasnyszu Burmistrz- ledwo przetarg w 3 lata ogłosił na MDK, a Świerczewo i Zawodzie nawet przetargu nie ma. 3 lata !!!

G.K
G.K
2 lat temu
Reply to  Top

Kolejny delikwent zaczyna przypisywać dokonania poprzedniego starosty obecnemu. Lodowisko, starostwo, mosty. Ech… ludzie. Weście się wreszcie ogarnijcie i przestańcie ciemnotę wciskać, albo to jest brak wiedzy kto budował lodowisko, albo znów PiS -PPP próbuje wciskać ciemnotę. Rezonans spoko, to prawda załatwił starosta Bieńkowski. Nie zapomnij o tym, że cały szpital zbudował i wyposażył Szczepankowski, to było jakieś 200 mln, może 300. Gdzieś tam były wyliczenia.

Kamila
Kamila
2 lat temu

Jeszcze zalew w Chorzelach ?! Wystarczy że basen chyli się ku upadkowi bo już same Chorzele nie chcą się do niego dokładać, nie wiem kto tak rządzi ze 3/4 budżetu idzie na tą wiochę a w Przasnyszu dalej dziadostwo. Szkoda tych pieniędzy wydanych na projekty.

Zenek
Zenek
2 lat temu

A co ze Szkołą Muzyczną w Przasnyszu, która nie ma swojej sedziby, że o sali koncertowej nie wspomnę. Czyżby powiat był głuchy na potrzeby tej placówki?

Jurek
Jurek
2 lat temu
Reply to  Zenek

Nie ma siedziby? Bredzisz chyba człowieku. Proponowałem już żeby salę koncertową zrobić w zdziwoju