Bracia Bońkowscy z medalami w Pucharze Polski. Jakub z awansem na Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym [VIDEO]

30 maja 2021 roku w Katowicach odbył się Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym kobiet i mężczyzn, juniorów do lat 18, juniorów do lat 23 oraz seniorów. Były to eliminacje do Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym.

 

– Jakub Bońkowski  rywalizował wśród juniorów do lat 18 (w kat. wag. do 74kg), waga zawodnika wynosi 53kg. W kategorii Open wywalczył brązowy medal. Bońkowski pobił swój rekord życiowy z 360kg na 395kg (przysiad 140kg, wyciskanie leżąc 70kg oraz martwy ciąg 185kg). W ostatnim z bojów  w martwym ciągu Jakub nieoficjalnie pobił rekord Europy o 5 kilogramów  – poinformował nasz portal trener Cezary Pykała.

Jakub Bońkowski tym samym uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Świata do lat 18 w kategorii wagowej do 53kg, które odbędą się w dniach 23 września  – 2 października 2021 w Mińsku na Białorusi.

W Pucharze wystartował również jego brat, Hubert.

– Hubert Bońkowski rywalizował w grupie do lat 16 w kategorii wagowej do 74kg. Zawodnik ważył 53kg. Poprawił swój rekord życiowy z 237,5kg na 280kg i tym samym wywalczył srebrny medal Pucharu Polski – dodaje Cezary Pykała.

Następny start zawodników LKS Grom już 19 czerwca 2021r. Wtedy w Raszynie odbędzie się Puchar Polski w Trójboju Siłowym, będący eliminacją do Mistrzostw Świata w Rumuni oraz Mistrzostw Europy w Czechach.

– Podziękowania dla Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego, Starosty Przasnyskiego Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, dyrektora Osir Przasnysz Krzysztofa Szczepańskiego, Krzysztofa Głodkowskiego z firmy Studio Sport, która wspiera w startach Jakuba Bońkowskiego, Pawła Kaczorek, Kamila Sobierajskiego oraz Krzysztofa Bońkowskiego – dodaje trener.

 

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
2 lat temu

Wielkie gratulacje dla Panów Bonkowskich.Mysle, że wygrywa nie tylko kondycja i sila ale także pokora tak cenna w życiu….A wielu osobom brakuje …stąd przegrywają nawet życie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  przasnyszanka

Matko z córką, chłopaki podnoszą ciężary a Ty piszesz o przegrywaniu życia? Za pisanie romansów się weź.

Yrek
Yrek
2 lat temu
Reply to  przasnyszanka

Bez przesady, dyscyplina niszową uprawia ja garstka