Biskup płocki Szymon Stułkowski odwiedził Bogate

16 marca odbyła się pierwsza wizytacja pasterska w płockiej diecezji biskupa Szymona Stułkowskiego. Odwiedził parafię św. Jana Ewangelisty w Bogatem.

 

16 marca parafię św. Jana Ewangelisty w Bogatem odwiedził biskup płocki Szymon Stułkowski.

– W przeciągu dnia odprawił mszę św. dla chorych, spotkał się z przedstawicielami grup parafialnych, modlił się na cmentarzu, a także odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej. Tam przywitał dzieci, a także grono pedagogiczne. Kolejnym punktem wizytacji były odwiedziny Jadwigi Sobieraj, 101 – latki z Fijałkowa – informuje gmina Przasnysz.

Jadwiga Sobieraj urodziła się 11 stycznia 1922 r. Po wojnie Jubilatka osiadła w gospodarstwie odziedziczonym po rodzicach. Założyła własną rodzinę i doczekała się trójki dzieci, dwóch córek i syna. Pomimo sędziwego wieku nadal jest promienna i otwarta dla ludzi.

 

Na zakończenie wizytacji w parafii odbyła się msza wieczorna połączona z sakramentem bierzmowania. Przystąpiło do niego 55 osób.

– Bp. Szymon Stułkowski skierował do młodych wiernych wiele miłych słów, doceniając ich zaangażowanie w życie parafii, mimo hejtu, jaki jest obecny w dzisiejszym świecie – dodaje gmina.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments