„Bieg o puchar Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele” za nami! [FOTO]

Kolejny bieg cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej rozegrano 22.09.2019 r. w Chorzelach. Na starcie „Biegu o puchar Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele” stawiło się 87 zawodników i zawodniczek. Jak zwykle silne reprezentacje wystawiły okoliczne miejscowości z całego powiatu i nie tylko.

W stawce znaleźli się reprezentanci Olsztyna, Szczytna i innych odległych miejscowości. Tradycyjnie najliczniejszymi grupami były KS Przaśnik i niezawodny „Jednorożec robi co może”, który przyciągnął ze sobą liczną grupę niezwykle hałaśliwych kibiców.

Rywalizacji sprzyjała piękna pogoda, wymarzona dla biegaczy. Dosyć chłodne powietrze i brak wiatru oraz odpowiednia trasa zachęcały do podejmowania prób bicia rekordów. Z relacji  zawodników wiadomo, że padło kilka życiówek. Niezależnie od uzyskanego rezultatu wszyscy uczestnicy przekraczali metę z wyraźną satysfakcją i zadowoleniem. Mieszkańcy Chorzel bardzo ciepło przyjmowali zawodników i wspierali ich na trasie biegu.

W ramach zawodów rozegrano 3 biegi na dystansach 1 km dla najmłodszych, oraz 5 km i 10 km dla starszych zawodników. Na mecie na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal. Dzięki elektronicznemu pomiarowi czasu można było od razu po zakończeniu biegu sprawdzić osiągnięty rezultat. Dodatkowo puchary otrzymali zwycięzcy siedmiu kategorii wiekowych w biegach na 5 km i 10 km oraz najmłodsi zawodnicy i zawodniczki w biegu na najkrótszym dystansie. Najmłodszy zawodnik, który pokonał dystans 1 km miał zaledwie 3 lata.

Uroczystego wręczenia pucharów zwycięzcom zawodów dokonała Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele – Beata Szczepankowska.

Ostatnim punktem imprezy był konkurs wiedzy dla uczestników zawodów. Wyłonieni w drodze losowania zawodnicy odpowiadali na pytania związane z Miastem i Gminą Chorzele. Prawidłowa odpowiedź była nagradzana drobnymi upominkami. Prawidłowość udzielanych odpowiedzi była weryfikowana przez Panią Burmistrz. Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na pytania.

Źródło KS Przaśnik Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments