Awaria wodociągu w Lesznie – właściciel działki złożył wyjaśnienia.

Urząd Gminy w Przasnyszu przeprowadził już postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

 

Okazało się, że właściciel nieruchomości w Lesznie przystąpił do wykonywania wykopów pod instalację kanalizacyjną wewnątrz działki (przyłącze kanalizacyjne do nieruchomości zostało wykonane i odebrane przez właściciela sieci, czyli gminę w ubiegłym roku). Podczas prac ziemnych, wykonywanych przez firmę, nieumyślnie uszkodzono przebiegającą przez działkę sieć wodociągową, co spowodowało awarię.

– Właściciel nieruchomości wyjaśnił, że o zamiarze rozprowadzenia wewnątrz działki rur kanalizacji sanitarnej nie poinformował urzędu gminy ani konserwatora, ponieważ nie miał  świadomości, że taki obowiązek wynika z przepisów – informuje UG Przasnysz.

Mieszkaniec usunął awarię na własny koszt pod nadzorem konserwatora sieci i zobowiązał się do pokrycia kosztów wody utraconej podczas awarii.

Żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska, rozważa przeprowadzenie akcji informacyjnej, która przybliży mieszkańcom gminy sprawy związane z przyłączeniami do sieci kanalizacji sanitarnej.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
2 lat temu

brak swiadomosci moze duzo kosztowac