5MBOT podpisała porozumienie z Regionalnymi Lasami Państwowymi

29 czerwca  w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie dowódca 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mieczysław Gurgielewicz podpisał porozumienie z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Markiem Romanem. Połączenie wiedzy i doświadczenia, którymi dysponują zarówno żołnierze, jak i leśnicy, znacząco podniesie potencjał obronny Polski.

 

Dokument konkretyzuje zasady realizowania działań na rzecz obronności i bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. W ramach porozumienia nawiązana zostanie współpraca szkoleniowa, wymiana istotnych informacji oraz doświadczeń, wsparcie techniczne oraz osobowe w sytuacjach kryzysowych. Ponadto żołnierze 5MBOT razem z leśnikami będą realizowali przedsięwzięcia promocyjne i edukacyjne na rzecz lokalnych społeczności.

 

Płk Mieczysław Gurgielewicz, dowódca 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podkreślił, że podpisanie porozumienia z Regionalnymi Lasami Państwowymi jest zwieńczeniem wieloletniej współpracy. W znaczny sposób usprawni proces szkolenia mazowieckich terytorialsów, którzy do ćwiczeń z zakresu zielonej taktyki wykorzystują tereny lesiste w rejonie odpowiedzialności brygady.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

„Połączenie wiedzy i doświadczenia, którymi dysponują zarówno żołnierze, jak i leśnicy, znacząco podniesie potencjał obronny Polski.”

No to Putin dziś nie uśnie 😅