500 plus po nowemu. Od czerwca stałe terminy wypłaty świadczenia

1 czerwca 2022 r. rozpoczął się nowy okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500+”, pierwszy obsługiwany wyłącznie przez ZUS. Pierwsze świadczenia trafiły do rodziców.

 

Nabór wniosków na okres świadczeniowy od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. trwa od 1 lutego tego roku. – Już 2 czerwca ZUS wypłacił pierwsze świadczenia wychowawcze na nowy okres. Na konta rodziców trafiło około 312 mln zł. W kolejnej transzy – ZUS przelał około 275 mln zł – mówi profesor Uścińska.

Od 1 stycznia ZUS przyjmował nowe wnioski o 500+, a gminy kontynuowały wypłatę świadczeń przyznanych w ubiegłym roku do końca maja 2022 r.

– Przejęcie realizacji programu „Rodzina 500+” przez Zakład Ubezpieczeń  Społecznych odbyło się zatem stopniowo, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo wypłat. Dziś można powiedzieć, że ten etap przejściowy się zakończył i tylko ZUS będzie przyznawał i wypłacał środki z programu – dodaje.

 

Co ciekawe każdemu rodzicowi otrzymującemu świadczenie ustalono jeden, stały termin płatności ( do tej pory pieniądze były wypłacane w różnych terminach).

Termin został przydzielany automatycznie, losowo i będzie obowiązywał przez cały okres, na który ZUS przyznał świadczenie. Terminy wypłat to 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Aby sprawdzić na PUE datę wniosku musisz się zalogować do PUE, wybrać zakładkę „Rodzina 500”, wyświetlić listę złożonych wniosków, zaznaczyć wniosek i wyświetlić „szczegóły”, a następnie „wypłaty i zwroty”.

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anzdzej
anzdzej
17 dni temu

Gdyby ktoś zastanawiał się skąd jest taka inflacja, to tutaj jest odpowiedź 🙂
Od początku było wiadomo, że jeśli komuś daje się 500 zł za darmo, to prędzej, czy później wszystko będzie droższe o 500 zł…

A ci, którzy mieli zapracowane, odłożone 500 zł, to teraz mogą sobie za nie kupić to, co dawniej 300… a za jakiś czas będą sobie w ogóle tymi pieniędzmi mogli tyłek podetrzeć.

Hhh
Hhh
17 dni temu
Reply to  anzdzej

Pierdolamento . W każdym państwie są socjalne a u nas wszyscy wielce oburzeni.

Xenon
Xenon
17 dni temu
Reply to  Hhh

W każdym państwie, które ma na socjale – są socjale.
W Norwegii, w Niemczech, we Francji, we Włoszech…
A w USA – na przykład nie.

anzdzej
anzdzej
17 dni temu
Reply to  Hhh

Dlatego co rozsądniejsi – trzymają swoje oszczędności w dolarach, a nie w euro…

Kazo
Kazo
16 dni temu
Reply to  anzdzej

A czy ty widziałeś jak Kaczyński z Morawieckim Amerykańcom podnieśli inflację.Podniesli im też cenę
energii o 34,6%,
benzyny o 48,7%,
oleju opałowego 106,7%
gazu ziemnego o 30,2%.
Macki kaczystów sięgają wszędzie😝