36 nowych terytorialsów złożyło przysięgę i dołączyło do 5MBOT

W sobotę 36 żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej  złożyło przysięgę wojskową na Rynku w Ciechanowie. Towarzyszyło im 40 ochotników, którzy przez ostatnie 8 dni brali udział w szkoleniu wyrównawczym.

 

Sobotnia uroczystość była pierwszą po pandemii przysięgą zorganizowana poza murami koszar 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodziny przysięgających oraz mieszkańcy Ciechanowa, którzy oprócz zaprzysiężenia nowych terytorialsów, mieli możliwość również posłuchać autorskich utworów muzycznych raperów służących w 52 batalionie lekkiej piechoty, a także  obejrzeć pokaz walki w bliskim kontakcie w wykonaniu żołnierzy brygady, którzy w życiu prywatnym trenują sztuki walki i osiągają sukcesy na arenie krajowej a nawet międzynarodowej.

 

Do przysięgi przystąpiło 36 ochotników, którzy jak przyznają, jednym z argumentów wstąpienia w szeregi WOT jest obecna sytuacja geopolityczna. Pochodzą z całego północnego Mazowsza, są wśród nich przedstawiciele różnych zawodów i środowisk, m.in. psycholog, ślusarz, szklarz, uczniowie, studenci, nauczyciele, magazynierzy, sprzedawcy, pracownicy biurowi.

W imieniu żołnierzy zabrał głos szer. Mateusz HAJDUK, kierownik działu sprzedaży w jednej z legionowskich firm, który w swoim wystąpieniu zaznaczył, że przysięga na sztandar to najważniejszy dzień w życiu każdego żołnierza, a 16 dni szkolenia to dopiero początek szkoleń jakie czekają ich w najbliższych 3 latach.

Podczas uroczystości 6 żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym za osiągnięcie najlepszych wyników podczas szkolenia podstawowego, wśród nich m.in. 18 -letni uczeń z Ciechanowa, pedagog z powiatu ostrowskiego, nauczyciel matematyki z Warszawy i psycholog z powiatu wołomińskiego.

Żołnierze, którzy w sobotnie przedpołudnie złożyli przysięgę na sztandar 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w zależności od miejsca zamieszkania zasilą szeregi pododdziałów brygady funkcjonujących w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Płd.

 

 

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
1 miesiąc temu

Wojsko Ojca Tadeusza na szkolenie rusza.