2. ORel wspiera przasnyskie Mateczki.

W odpowiedzi na apel opublikowany na naszym portalu dotyczący wsparcia dla Klasztoru Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu żołnierze i pracownicy 2. Ośrodka Radioelektronicznego zorganizowali dobrowolną zbiórkę środków finansowych i żywności.

 

Pomysłodawcą akcji był Dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław POSTEK, który wystosował apel, zachęcając jednocześnie do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Zaangażowanie żołnierzy Ośrodka w zwalczanie skutków epidemii jest dla nas prawdziwym sprawdzianem. Zgodnie ze słowami roty przysięgi wojskowej, to żołnierz ma być najbliżej społeczeństwa niosąc niezbędne wsparcie i pomoc. Dlatego też nie ograniczamy się jedynie do wyżej wymienionych obowiązków. Nie możemy przechodzić obojętnie wobec takich próśb. Większość z żołnierzy i pracowników przasnyskiej jednostki wojskowej jest z tego terenu. Jesteśmy jednymi z Was i w pełni utożsamiamy się z potrzebami lokalnej społeczności. Uważam, że zebrane środki finansowe i żywność pozwolą naszym Mateczkom na pokrycie chociaż w części wydatków związanych z bieżącym funkcjonowaniem klasztoru. W lipcu 2021 roku obchodzili będziemy 150-lecie pobytu sióstr Klarysek Kapucynek w klasztorze w Przasnyszu. Dlatego szczególnie serdecznie zachęcam wszystkich do niesienia pomocy. Jednocześnie napawa mnie optymizm, że nasze zaangażowanie i poświęcenie trafia na pozytywny oddźwięk wśród lokalnej społeczności – podkreślił dowódca.


 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xcx
xcx
2 lat temu

Pięknie.

Mati
Mati
2 lat temu

Piękny gest! Teraz bardziej kiedykolwiek powinniśmy być razem.