Wojewoda Mazowiecki zwiększył ilość „łóżek covidowych” w przasnyskim szpitalu. Wstrzymano przyjęcia na trzy oddziały

We wtorek, 2 listopada Konstanty Radziwiłł wydał kolejną decyzję o powiększeniu bazy łóżkowej w szpitalach na terenie województwa mazowieckiego. Dotyczyła ona także Przasnysza, gdzie udostępniono dla pacjentów zakażonych oraz z podejrzeniem zakażenia 63 dodatkowe miejsca.

 

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował, że na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną na Mazowszu i podejmuje działania dotyczące poszerzenia bazy łóżkowej dla pacjentów z Covid-19.

Ta do połowy listopada ma zwiększyć się o ponad 1 200 łóżek i ponad 300 łóżek w szpitalach tymczasowych.

– Łóżka dla pacjentów covidowych są uruchamiane stopniowo, tak aby jak najdłużej zapewnić możliwość hospitalizacji dla pacjentów z innymi schorzeniami. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby łóżka stały puste, stąd decyzje muszą być wydawane na bieżąco. Trzeba też jasno zaznaczyć, że nie obowiązuje tu żadna rejonizacja. Każda placówka powinna przyjmować pacjentów, niezależnie skąd pochodzą. Szpitale służą wszystkim mieszkańcom, niezależnie od tego czy są miejskie, wojewódzkie, kliniczne – poinformował Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki.

 

Z informacji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że obecnie dostępne są 1 663 łóżka dla pacjentów z koronawirusem, w tym 168 miejsc respiratorowych, z czego zajętych jest 1 266 łóżek, w tym 129 miejsc respiratorowych. Ze względu na zauważalny wzrost zakażeń koronowirusem w województwie mazowieckim zostały podjęte decyzje o zwiększeniu bazy łóżkowej.

 

Poprzednio na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu zabezpieczono 30 łóżek do realizacji świadczeń w zakresie psychiatrii.

Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego, od 2 listopada baza zostaje powiększona o 61 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dodatkowo zostały zabezpieczone 2 łóżka respiratorowe na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii z dostępem do kardiomonitora oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Jak poinformowała nas dyrekcja przasnyskiego szpitala wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów bez podejrzenia lub zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w następujących oddziałach:

  • Oddział Chorób Wewnętrznych,
  • Oddział Psychiatryczny z Pododdziałem Detoksykacji,
  • Oddział Rehabilitacyjny z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

 

Kolejne zmiany, jakie będą obejmowały oddziały szpitalne SP ZZOZ w Przasnyszu są uzależnione od następnych decyzji wojewody mazowieckiego oraz od panującej sytuacji epidemiologicznej.

Według danych na dzień 5 listopada w Szpitalu im. dr. Wojciecha W. Oczko w Przasnyszu przebywa 81 osób chorych na COVID-19, w tym 16 mieszkańców powiatu przasnyskiego. Trójka pacjentów przebywa pod respiratorem. Wśród chorych, którzy są obecnie hospitalizowani, 38% to osoby zaszczepione, zaś 62 % stanowią pacjenci niezaszczepieni.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kefas
Kefas
1 rok temu

Tylko 38 % to osoby zaszczepione to i tak dobry wynik, bo w Busku Zdroju jest 50%. Ale Marek prawdziwy jak mantrę będzie powtarzał te swoje dane o 99 % niezaszczepionych. A tak naprawdę chorzy na covid dzielą się na leczonych i nieleczonych. Ci drudzy trafiają do szpitali.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kefas

A w Ameryce biją Murzynów, prawda?

„Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 3,01 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem”

Komunikat MZ sprzed 3 dni.

No ale Ty dalej będziesz twierdził, że nie ma korelacji między szczepieniami a ciężkim przebiegiem Covida. Szkoda tylko że przez takich foliarzy za chwilę w Przasnyszu chorzy na inne choroby nie otrzymają pomocy… Jeśli chodzi o „nadwymiarowe” zgony jesteśmy w Europie na drugim miejscu, tuż za Bułgarią.

Kefas
Kefas
1 rok temu

A te 38% to nie zajmuje miejsc w szpitalach? Komunikat MZ co prawda jest sprzed 3 dno ale dotyczy całego okresu od kiedy rozpoczęto szczepienia. Wtedy niezaszczepionych było blisko 100 % a więc kto miał umierać? Aktualne dane dotyczą tylko hospitalizacji i jakże są dalekie od twoich marzeń! Do tego się odnieś bo to byłoby merytoryczny głos w dyskusji, ale już się przyzwyczaiłem do tego że nie jesteś w stanie rozmawiać na argumenty.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kefas

Daruj już sobie chlopie, naprawdę. Nie szczepcie się, nie noście masek, nie trzymajcie dystansu. Przynajmniej Juniak zarobi, a FUS zaoszczędzi na emeryturach. Zawsze coś.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
1 rok temu

Kazdy z was zostanie przy swoim, po czesci jeden i drugi ma rację ale najwazniejszy cel został osiągnięty jestescie skłoceni i jest to super sytuacja dla rzadzacych aby wprowadzac nastepne nielogiczne obostrzenia. Pozdrawiam

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Nie będzie żadnych obostrzeń. Morawiecki jasno powiedział, że to zostałoby źle odebrane. Niech ludzie umierają, oby ci co przeżyją na nas zagłosowali.

We Włoszech, we Francji czy nawet na Łotwie umieli z ciemnotą zrobić porządek.

Marta
Marta
1 rok temu

po raz kolejny obrażasz osoby które mają wybór i z niego korzystają. ja rozumiem że niewolnicza mentalnośc jest w co którymś osobniku ale … jak widać od 2 lat wirus tysiąclecia zrobił większe kuku w głowach sterroryzowanych niż wybił nieszczęsnych klientów biedronek… polecam statystyki. Izrael, wrzesień 2020 i wrzesień 2021, 14 września średnia 3700 vs średnia 14000…. wyszczepiono tak wiele, co nie. odpornośc stadna?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Marta

Wybór? Możliwość zarażenia kogoś potencjalnie śmiertelną chorobą nazywasz wyborem? Jakoś w przypadku szczepionki na polio wyboru nie było i dzięki temu dziś lekarze tę chorobę znają z książek. Podobnie jak ospę.

Kefas
Kefas
1 rok temu

Możliwość zarażenia kogo? Zaszczepionego? Wiem wiem. Zaraz mi wyskoczysz z tą mityczną grupą, która się zaszczepić nie może. Ale ja nie znam takiej osoby i z tego co ci Twoi eksperci mówili, to jest to jakaś bardzo znikoma ilość, jeśli jest ktoś w ogóle. Takie są bezpieczne te szczepionki. I skuteczne że ho ho. Zaszczepieni, którzy trafiają do szpitala, przechodzą koronawirusa łagodnie, a idą tam tylko po to aby się upewnić, że tak jest. A że w Polsce mamy taki dobrobyt i do szpitali przyjmują każdego chętnego, to często właśnie takie zdrowe osoby też tam trafiają, tylko po to aby… Czytaj więcej »

Kefas
Kefas
1 rok temu

A w jaki sposób sobie poradzili? Staszek jak mu dziewczyna nie chciała dać, to ją zgwałcił, ale sobie poradził i był z tego dumny. Marzy ci się władza absolutna mały hitlerku? Gdyby była taka możliwość, Oświęcim uruchomiłbyś ponownie, tym razem dla niezaszczepionych.

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  Kefas

Z tym Oświęcimiem to przesadziłem, ale denerwujące są te twoje autorytarne zapędy. Nie byłoby żadnej dyskusji o szczepieniach, gdyby było zaufanie do polityków, w tym tych tzw ekspertów medycznych. To też politycy. Ty też jawisz mi się jako działacz polityczny niskiego szczebla, ale co poszczekasz to twoje. A ja czuję wrodzoną niechęć i nieufność do politikierów wszelkiej maści. Szczególnie kiedy nie potrafią odpowiadać na proste pytania, jak ty.

Marta
Marta
1 rok temu

” nie noście masek, nie trzymajcie dystansu” proszę podać jakiekolwiek dane że to powstrzymuje wirusa…. i zonk bo nic nie daje a (być może ) Twój guru minister zdrowia Szumowski obśmiał noszenie maseczek na antenie radia oczywiście zaraz zorganizował przetarg bez przetargu na tony maseczek z Chin…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Marta

Nie nazywaj tego złodzieja moim guru, ok?

Kefas
Kefas
1 rok temu

A juniak daje radę, czy trzeba na pogrzeb czekać miesiąc? Swoją drogą, ciekawe ile osób chowają zaszczepionych a ile niezaszczepionych. To byłyby ciekawe dane, choć pewnie nieprawomyslne

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Covidowy srovidowy a ludzi z covidem wypuszczają ze szpitala

mati
mati
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Wypuszczają,bo szczepieni,przejda badania,czują sie dobrze i do domu….miejsca dajmy tym co ledwo oddychaja i łapia powietrze jak ryba….nie wierzysz,zgłos sie jako pomoc na oddział covidowy,popatrzysz i mówię Ci szczerze 12h popracuj,popatrz…i tyle…..

Marta
Marta
1 rok temu

„zwiększył ilość „łóżek covidowych” w przasnyskim szpitalu. Wstrzymano przyjęcia na trzy oddziały” czyli zwiększył przez ZMNIEJSZENIE. barwo powtórka z rozrywki – poumierają pacjenci chorzy przewlekle bo im wstrzymają planowe zabiegi czy rozpoznanie.

mati
mati
1 rok temu
Reply to  Marta

co ty bredzisz,kazdego przyjma na oddział,tylko tzreba pamietac,ze jest covidowy,wiec bez szczepienie jest ryzyko i tyle….żal masz?do kogo??inni jakos przychodza na zabiegi i wychodza zadoleni,kupa ludzi wychodzi po zabiegach,ba nawet po artoskopii kolan,przyjdz kuwa pod szpital i obsrewuj a nie pierdzielisz jak nic nie wiesz i nic widzisz..okualry słoneczny zdejmij,bo juz nie ta pora na nie….

Antek
Antek
1 rok temu

O czym wy piszecie jakie szczepionki Szczepionka to jest coś co zapobiega zarazaniu A tu człowiek nadal się zaraża tylko że łatwiej jest mu rozprzestrzeniac chorobę I nie wywala na zewnątrz tylko bez obiawowo niszczy środek

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Antek

A zsiadłe mleko powstaje gdy do normalnego mleka nasika krasnoludek.

mati
mati
1 rok temu
Reply to  Antek

w szpitalu u nas masa takich co …..mówią fe na szczepionki,zapraszamy na oddział,odłącz im tlen i powiedz im to w twarz////

Mati
Mati
1 rok temu

Najpierw zapewniano nas, że szczepiąc się chronimy siebie i innych. Potem mówiono, że wprawdzie możemy się zarazić i przenosić wirusa, ale szczepienie w 100% chroni przed ciężkim przebiegiem, hospitalizacją i zgonem. Także i to okazało się bzdurą. Właśnie wjeżdża trzecia.dawka, a zaraz potem następne. Uwierzyłeś w #ostatnią prostą i powrót do normalności? Wierz dalej, ale srodze się zawiedziesz. Trzeba być kompletnie ślepym, aby wierzyć w brednie głoszone przez Ministerstwo Zdrowia i chodzących na pasku koncernów medycznych ekspertów.

Iza
Iza
1 rok temu

Czego nie widać? Nie widać ciężarówek z Bergamo. Nie widać autobusów i buldożerów z Brazylii. Nie widać stosów trupów na ulicach. Nie widać 30-40 tys. „zakażeń” dziennie pod koniec sierpnia. Nie widać (już) paniki w sklepach. Nie widać zwiększonego ruchu na cmentarzach. Nie widać ŻADNEGO związku z poziomem wyszczepienia bydła, a ilością „zakażeń”. Ani na poziomie międzykrajowym, ani wewnętrznym, międzywojewódzkim. Nie widać (najczęściej) objawów tych „zakażeń”. Nie widać również związku z poziomem obostrzeń, a śmiertelnością i zakażalnością. (vide np. słynny koncert w Niemczech, tylko dla zaszczepionych). Nie widać wyników badań „szczepionek” i ich certyfikatów. A co widać? Widać nadmiarowe NIEcovidowe… Czytaj więcej »