Zadbaj o swoje mienie

W ostatnim czasie na terenie powiatu przasnyskiego nasiliły się kradzieże. Złodzieje kradną  najczęściej elektronarzędzia między innymi: piły, szlifierki i wiertarki. Okradają wykorzystując niefrasobliwość właścicieli mienia i brak właściwych zabezpieczeń. Apelujemy, aby nie pozostawiać niezabezpieczonych cennych przedmiotów w widocznym miejscu i zainwestować w systemy alarmowe.

W ostatnim okresie przasnyscy policjanci odnotowują na terenie  powiatu  nasilenie  kradzieży mienia z pomieszczeń gospodarczych, garaży, altan i domków letniskowych.

Złodzieje kradną wykorzystując nadarzającą się okazję. Wybierają obiekt do którego ich zdaniem łatwo się dostać. Przeszukują szybko całe wnętrze i zabierają albo te rzeczy, które łatwo potem upłynnić,  albo takie,  na które otrzymali uprzednio zamówienie.

Nie ma,  niestety niezawodnych sposobów uniemożliwiających włamywaczom  dostanie się do naszego domu lub pomieszczeń gospodarczych. Można tylko piętrzyć przeszkody, które znacznie utrudnią ich działania,  a może nawet skutecznie zniechęcą. Możemy podjąć wiele środków zapobiegawczych  poprawiających bezpieczeństwo naszego domu i posesji. Między innymi  odpowiednie oświetlenie  domu i całej  posesji może skutecznie zniechęcić złodzieja. Warto zainstalować w różne systemy oświetlenia na przykład z wyłącznikiem czasowym czy detektorem ruchu. Podczas naszej nieobecności oraz w porze nocnej zamykajmy domy, warsztaty, szopy i garaże. Zadbajmy o porządek na posesji np. przytnijmy krzaki, drzewa  żeby złodzieje  nie mogli się tam ukryć.

Dopilnujmy , aby okna i drzwi oraz  okienka piwniczne  były w dobrym stanie i posiadały sprawne mechanizmy zamykające. Pilnujmy swoich kluczy,  aby nie wpadły w ręce złodzieja. Uważajmy na kręcących się w pobliżu domu ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy  kogo szukają, przyjrzyjmy się im by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienie nasze  lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne Policji , gdyby do włamania doszło. Współdziałajmy  z sąsiadami. Zwracajmy uwagę również na ich domy i posesje. Podczas ich nieobecności interesujmy  się ludźmi przebywającymi w pobliżu ich posesji. Zwracajmy  uwagę na hałasy i niecodzienne odgłosy.

  Jeśli coś wzbudza Twój niepokój ,zadzwoń na Policję  (997 lub 112):

 

KPP Przasnysz

E.Ś/E.N


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments