XI Finał Powiatowy konkursu „Bezpieczna droga do szkoły 2013 / 2014” – fotorelacja

Wczoraj, 27.09.2013 r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu odbył się finał marszałkowskiego konkursu „Bezpieczna droga do szkoły 2013/2014”.

Na uroczystym otwarciu pojawiły się reprezentacje niemal wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu przasnyskiego. Po godzinie 9.00 starsi uczestnicy rozeszli się do sal w celu napisania testu. W tym czasie najmłodsi mogli wziąć udział w pokazie akcji ratunkowej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu. (zobacz film)

Poza częścią pisemną egzaminu na zdających czekała również i część praktyczna. Specjalnie przygotowany do tego tor jazdy stanął na sali gimnastycznej SP2. Za nadzór i obsługę odpowiedzialni byli członkowie przasnyskiego AMK Rzemieślnik z prezesem, Rafałem Lidzkim na czele.

Gospodarz imprezy, dyrektor Sabina Olszak zadbała o ciepłą i miłą atmosferę oraz o smaczny obiad dla naszych rowerzystów. Nauczyciele Sp2 przygotowali również część artystyczną dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Nad bezpieczeństwem przejazdów oraz testów czuwali policjanci z przasnyskiej Komendy Policji.

Konkurs został podzielony na cztery kategorie:

1. Chłopcy – szkoła podstawowa

2. Dziewczynki – szkoła podstawowa

3. Chłopcy – gimnazjum

4. Dziewczynki – gimnazjum

Trójka najlepszych uczniów z każdej kategorii została nagrodzona. Dodatkowo do wszystkich uczestników imprezy powędrowały gadżety rowerowe.

Impreza odbyła się dzięki: Urzędowi Miasta Przasnysz, Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Samorządowi Województwa Mazowieckiego, Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu, Komendzie Policji w Przasnyszu, Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, klubowi AMK Rzemieślnik, Zespołowi Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu.

Poniżej przedstawiamy obszerną fotorelację.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments