Uwaga!!! Nowy chwyt oszustów. Wymyślili Prokuraturę Celną w Zielonej Górze

Od kilku tygodni do mieszkańców całego kraju wysyłane są pisma „urzędowe” z  Prokuratury Celnej w Zielonej Górze- Wydział IV ds. Przestępczości  Zorganizowanej i Korupcji, ul. Braniborska 264. Ostrzegamy! Taka instytucja nie istnieje w Polsce.

Z treści tych pism wynika, że prokurator Jan Walczak z Prokuratury Celnej w Zielonej Górze w związku z prowadzonym śledztwem celno-skarbowym –RKS 482/2014 przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej…. postanowieniem nakłada….( tu wymieniane jest nazwisko i adres adresata pisma) karę grzywny w wysokości 1000 zł. Do pisma załączony jest blankiet z wpisaną kwotą do zapłaty  oraz numerem konta , na które należy wpłacać orzeczoną karę oraz ostateczny termin dokonania wpłaty. Informujemy! W Zielonej Górze, a także w żadnym innym mieście na terenie naszego kraju nie funkcjonuje instytucja o nazwie Prokuratura Celna. Ponadto, żadna prokuratura nie wystawia przekazów i nie orzeka o karach grzywny.

Osoby, które otrzymały takie lub bardzo podobne w treści pisma z wezwaniem do zapłaty, powinny zgłosić ten fakt w najbliższej prokuraturze lub na policji, bez względu na to, czy dokonały, czy też nie dokonały wpłaty pieniędzy na konto oszustów.


EN


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...