„TEATR NAD WĘGIERKĄ” WYSTAWIŁ „ZEMSTĘ”

23 listopada 2013 r. na scenie Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu odbyła się premiera „Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Jelińskiej. Była to już kolejna sztuka wystawiona przez przasnyski amatorski „Teatr nad Węgierką” pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

Obsada:

• Cześnik – Aleksander Szewczak

• Rejent – Andrzej Czaplicki

• Klara – Adriana Sadowska

• Wacław – Maciej Więckowski

• Papkin – Piotr Czarzasty

• Podstolina – Ewa Kolwicz-Gwiazda

• Dyndalski – Mateusz Domański

• Perełka, Mularz I – Mateusz Ślubowski

• Mularz II – Patryk Cesarski

• Hajduki – Konrad Rutkowski, Damian Benbenkowski, Sebastian Peter, Kacper Jabłoński

Projekt strojów – Anna Jelińska

Oprawa muzyczna – Marek Karolski

Sala była wypełniona po brzegi, na widowni zabrakło miejsc. Premierowy spektakl obejrzeli m. in. zastępca burmistrza Przasnysza Wiesława Helwak, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jeronim, sekretarz Urzędu Miasta Jarosław Szmulski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu Krzysztof Gadomski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej Piotr Kaszubowski i prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich w Ciechanowie Janina Janakakos-Szymańska.  Publiczność przyjęła grę aktorów owacjami na stojąco.

W imieniu „Teatru nad Węgierką” dziękuję sponsorom przedstawienia: Urzędowi Miasta Przasnysza z burmistrzem Waldemarem Trochimiukiem, Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu ze starostą Zenonem Szczepankowskim, Zarządowi Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej z prezesem Piotrem Kaszubowskim i skarbnikiem Włodzimierzem Robakowskim, dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu Krzysztofowi Gadomskiemu i pracownikom MDK.

Dziękuję ponadto: Danucie Szydlik za uszycie strojów, Januszowi Radomskiemu za wykonanie scenografii, Tomaszowi Jakubowskiemu za wykonanie elementu scenografii – muru granicznego, Mariuszowi Łyszkowskiemu, Zofii Wróblewskiej i Bogdanowi Bednarskiemu za wypożyczenie rekwizytów, Tomaszowi Kaszubowskiemu za pomoc w zakupie rekwizytów oraz kochanym moim aktorom, którzy zechcieli ze mną współpracować i pokazali, że w Przasnyszu istnieje utalentowana młodzież.

Ponieważ nie wszyscy przasnyszanie mogli w pierwszym terminie obejrzeć sztuki, a w licznych telefonach prosili o jej wznowienie, sprostaliśmy ich oczekiwaniom i 8 grudnia „Zemsta została wystawiona ponownie. Tym razem spektakl obejrzał  burmistrz Waldemar Trochimiuk, który nie mógł być obecny na premierze. Pomimo iż nie było tłumów jak w dniu 23 listopada, publiczność dopisała, a aktorzy ponownie stanęli na wysokości zadania.


Anna Jelińska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments