Świetlica w Świniarach już gotowa

Gmina Krzynowłoga Mała potrafi wykonywać prace remontowe bez żadnego wsparcia zewnętrznego. Dowodem na to jest choćby modernizacja świetlicy wiejskiej w Świniarach, wykonany bez wsparcia funduszy zewnętrznych. Nie zawsze trzeba czekać na pomoc od innych, by doczekać się właściwych efektów.

Wójt Jerzy Humięcki już od dłuższego czas zabiegał o to,  by obiekt, który służy znacznej grupie odbiorców, został wyremontowany do końca. Kilka lat temu za pieniądze unijne udało się solidnie wyposażyć jej wnętrze, a także odnowić ją od środka. Teraz przyszedł czas na elewację zewnętrzną.

Ponieważ w obecnym budżecie unijnym brakuje możliwości pozyskiwania środków na remonty świetlic wiejskich, gmina wykonała wszystko swoim sumptem. Na szczęście wiele prac budowlanych można było wykonać własnymi siłami, dzięki czemu budżet gminny nie został znacząco uszczuplony.

W ramach prowadzonych prac remontowych udało się kompleksowo ocieplić budynek, a także ułożyć nową elewację. Do tego doszło jeszcze ocieplenie dachu  i podbitka. To pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu świetlicy w sezonie jesienno-zimowym. I oczywiście poprawić stronę wizualną świetlicy.

Łączny koszt przeprowadzonych prac wyniósł ponad 40 tysięcy złotych. Całość została sfinansowana z budżetu gminnego.

swietlica (1)

swietlica (2)

swietlica (3)

swietlica (5)

swietlica (6)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments